• USD 36.6
  • EUR 36.2
  • GBP 41.4
Спецпроєкти

"Референдуми" окупантів: ISW про те, як росіяни будуть збирати особисті дані українців

Російські гауляйтери можуть перетворити псевдореферендум в операцію зі збору розвідданих, щоб знищити українську опозицію на окупованих територіях

Псевдореферендум, як операція зі збору розвідданих
Псевдореферендум, як операція зі збору розвідданих / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні американського Інституту дослідження війни (ISW), передає "ДС".

Там нагадали, що український мер Мелітополя Запорізької області Іван Федоров 7 серпня повідомив, що опір серед українських жителів змушує російську владу "постійно" змінювати свої плани щодо "референдуму".

За даними Федорова, окупаційна влада запланувала єдиний день голосування, але зараз розглядає семиденне "голосування з дому", під час якого озброєні російські військові будуть ходити по домівках і "опитувати" жителів.

Радник голови Херсонської обласної військової адміністрації Сергій Хлань повідомив, що попередньою датою референдуму залишається 11 вересня.

Скасувавши можливість особистого голосування та перейшовши на опитування по домівках, російські окупанти збільшують свої можливості для прямого залякування мирного населення України.

Аналітики ISW роблять висновок, що окупаційна влада також може перетворити ці "опитування" на операції зі збору розвідданих для знищення української опозиції на окупованих територіях.

Ліквідація виборчих дільниць для особистого голосування скасовує багато вимог до бюрократів щодо персоналу цих місць. Російські сили намагалися залучити на ці посади людей з окупованого населення. Голосування вдома також обмежує можливості партизанських нападів на ці місця.

Кремль може наказати провести різні типи голосування в різних населених пунктах залежно від місцевої підтримки, ризику партизанських нападів і бюрократичних можливостей.

Ключові висновки Інституту вивчення війни:

  • Російське військове керівництво продовжує відчувати значні зміни, що, ймовірно, вплине на зусилля російського командування та контролю в Україні.
  • Російські війська здійснили обмежені наземні атаки на південний захід і південний схід від Ізюма, на схід від Сіверська та на схід і південь від Бахмута.
  • Російські війська, ймовірно, досягли поступових успіхів у населених пунктах на північно-західній та південно-західній околицях Донецька та продовжують зусилля з розриву українських оборонних рубежів уздовж лінії зіткнення Авдіївка — Донецьк.
  • 7 серпня російські війська безуспішно намагалися просунутися на схід від Миколаєва.
  • Російські війська формують нову 72-у окрему мотострілецьку бригаду в Оренбурзькій області у складі 3-го армійського корпусу.

Як писала "ДС", за словами президента України Володимира Зеленського, проведення на окупованих Росією територіях псевдореферендумів закриє для РФ шлях для переговорів з Україною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua