• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Реформа шкільного харчування: Денісова анонсувала перевірки в усіх регіонах

Офіс омбудсмена розпочинає моніторинг закладів освіти у всіх регіонах України, аби перевірити, як впроваджується реформа шкільного харчування

Людмила Денісова наголосила, що підтримує ініціативу щодо формування системи здорового харчування
Людмила Денісова наголосила, що підтримує ініціативу щодо формування системи здорового харчування / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова, передає "ДС".

"З метою перевірки стану додержання права дітей на охорону здоров’я та достатнє харчування, а також стану реалізації реформи шкільного харчування мною розпочато моніторинг закладів освіти у всіх регіонах України. Про результати моніторингу буде повідомлено", — йдеться у дописі на сторінці омбудсменки у Facebook.

Денісова наголосила, що підтримує ініціативу щодо формування системи здорового харчування в школах, бо це є "запорукою здоров’я молодого покоління".

"Одними із головних завдань цієї реформи є формування корисних харчових звичок у дітей та усунення застарілих підходів до приготування та подачі страв. Також важливо подолати усталені стереотипи щодо смаку, видів та якості продуктів у шкільній їдальні", — каже вона.

Водночас, продовжила обмудсменка, урізноманітнення страв у шкільному меню повинне відбуватися із суворим дотриманням усіх вимог законодавства, правил і норм безпеки харчування.

За словами Денісової, упродовж 2021 року Держпродспоживслужба зафіксувала 142 випадки невідповідності продуктів у закладах мікробіологічним нормам. Крім того, за інформацією ЗМІ, деякі з батьків залишаються незадоволеними стравами, якими харчуються їхні діти.

Як писала "ДС", Міністерство охорони здоров'я у жовтні 2021 року почало проводити раптові перевірки працівників харчоблоків у навчальних закладах на стафілокок.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua