• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Ризик смерті від COVID-19 у невакцинованих у 10 разів вищий, - Ляшко

В Україні ризик смерті від ускладнень коронавірусної інфекції у невакцинованих у 10 разів вищий, ніж у тих, хто пройшов повний курс вакцинації

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це написав у своєму Facebook міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, повідомляє "ДС".

Глава МОЗ зазначив, що сезонність вже не є основним фактором початку спалахів COVID-19. У 2022 році можуть з'явитись нові мутації коронавірусу, тому виникне потреба ще більшого охоплення населення вакцинацією.

"Сьогодні вже не викликає сумніву той факт, що абсолютно у всіх куточках світу шанси на життя напряму пов’язані з вакцинальним статусом… Щодо даних в Україні, то ризик смертності серед невакцинованого населення більший, ніж у повністю вакцинованого, у 10 разів. За четвертий квартал 2021 року майже 95% осіб, що померли, були не вакциновані", — зазначив він.

За словами Ляшка, станом на кінець грудня 2021 року частка вакцинованих пацієнтів серед госпіталізованих із коронавірусом склала 11,7%.

"Ризик госпіталізації серед невакцинованого населення більший у 4,3 рази, ніж у повністю вакцинованого. Наразі найвищі показники смертності спостерігаються у віковій групі 60+ років. Вакцинацію від COVID-19 першою дозою у даній віковій групі отримали 38,9 % людей", — додав міністр.

Нагадаємо, Україна запровадила бустерну вакцинацію від COVID-19 для всіх, хто раніше пройшов повний курс.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua