• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Роман Жадана отримав премію ЄБРР

Роман Сергія Жадана "Інтернат" став переможцем щорічної літературної премії Європейського банку реконструкції та розвитку

Роман Жадана виграв премію ЄБРР
Сергій Жадан / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ЄБРР, передає "ДС".

Роман "Інтернат" в англійському перекладі Райлі Костіган-Х’юмса та Айзека Стекхаус Віллера вийшов у видавництві Yale University Press. Премія у 20 тис. євро буде поділена між автором і перекладачами.

За сюжетом, вчитель подорожує через роздертий війною Донбас в Україні, щоб забрати свого племінника зі школи-інтернату. Потім обоє повертаються додому.

"За простотою цього сюжету стоїть роман Жадана, надзвичайний, вибуховий, ніжний, гнівний і поетичний, про замордований край і абсурд, банальність, жах і моменти справжнього єднання між людьми, які трапляються на війні", — прокоментував очільник журі, літературний критик в Times Literary Supplement Тобі Ліхтіга.

Премія, заснована у 2017, вручається щорічно за найкращу, на думку незалежного журі, книгу автора з регіону операцій ЄБРР у перекладі англійською мовою.

Як писала "ДС", український поет, письменник та музикант Сергій Жадан отримав Премію Свободи від фонду легендарного журналіста та видавця Франка Ширрм.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua