• USD 41.5
  • EUR 45.3
  • GBP 54
Спецпроєкти

Сонячні панелі, інвертор, — Кличко показав, як працює київська програма енергонезалежності у багатоповерхівках

Багатоповерховий житловий будинок, обладнаний дублюючими джерелами електроенергії, може забезпечувати себе теплом до 48 годин, а з підключеними ліфтами – до 12 годин. Київ компенсує таким будинкам 75% вартості дублюючих джерел електроенергії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів мер Києва Віталій Кличко і показав відео про один з таких будинків у Києві, передає "ДС".

"Мешканці житлового будинку на вулиці Великій Васильківській, ОСББ "Художник", спільно з містом, здійснили комплекс енергоефективних заходів. Серед яких, зокрема, встановили сонячні панелі та інвертори. Вони є дублюючим джерелом електроенергії. Зокрема, для будинкового обладнання, в ситуаціях можливого вимкнення електроенергії. Від батарей автономно може повністю працювати індивідуальний теплопункт (до 48 годин). А якщо з освітленням місць загального користування і зовнішнім освітленням — на батареях це все може працювати добу. Якщо ж і з підключеними ліфтами, то 12 годин", — повідомив Віталій Кличко.

Він зазначив, що вже понад тисячу столичних житлових багатоповерхівок встановили альтернативні джерела електроенергії ,які забезпечують їм автономність.

"Зараз особлива увага — до Програми з часткового відшкодування вартості незалежних джерел енергії. За цим механізмом місто компенсує 75% вартості придбаного генератора або іншого обладнання. На початок цього року в будинках ОСББ і ЖБК встановили понад 670 одиниць різного обладнання. А загалом, з іншими будинками, — понад 1 тисячу. Сума відшкодування від міста склала близько 18,6 млн грн", — наголосив Віталій Кличко.

Як відомо, Київрада 4 липня проголосувала за ініціативу Віталія Кличка щодо збільшення майже в чотири рази компенсації мешканцям багатоповерхівок за придбання генераторів. Сума відшкодування містом тепер становить до 300 тис. грн за одиницю обладнання.

    Реклама на dsnews.ua