• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Складова підготовки вступу до ЄС: у Києві обговорили, як забезпечити право на сім'ю кожній дитині

Міжнародна благодійна організація (МБО) "БФ "СОС Дитячі Містечка" провела в Українському кризовому медіа-центрі презентацію "Забезпечення права кожної дитини на сім’ю – важлива складова підготовки до вступу до ЄС"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Захід було присвячено необхідності рестарту реформи деінституціалізації, як невід’ємної складової євроінтеграції та розвитку людського капіталу України, передає "ДС" з посиланням на сайт СБО.

Як пояснила модераторка зустрічі, журналістка Наталія Соколенко, інституціалізація – "це коли дитину, яка в силу різних причин залишилася без біологічних батьків, замість того, щоб відправити її в іншу сім’ю, хтось вирішує відправити в бездушну, холодну проблемну для сучасного світу інституцію під назвою інтернат".

"Таких дітей в Україні 1,5 %, і це та проблема, на яку вказують в Єврокомісії", – зазначила вона.

Організатори презентації переконані, що для зниження масштабів проблеми державі провести реформу деінституціалізації, і цьому має сприяти досвід громадянського суспільства.

Як успішний кейс було представлено досвід МБО "БФ "СОС Дитячі Містечка".

З початку повномасштабного вторгнення завдяки зусиллям цієї організації більше 270 дітей отримали нові родини – прийомні сім’ї та ДБСТ, а більше 5000 дітей залишилися у рідних сім’ях та отримують належне батьківське піклування. 325 108 дітей та батьків отримали допомогу організації у вигляді сервісів, грошової і гуманітарної підтримки. Також вдалося залучити мільярд гривень в економіку України, що дало можливість створити 12 соціальних центрів, 56 дитячих просторів та кімнат, створити 5 психосоціальних команд у різних областях України.

Зі слів директора МБО "БФ "СОС Дитячі Містечка" Сергія Лукашова, зазвичай щороку в середньому 10 тисяч дітей набували статус дитини–сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Зараз, додає Лукашов, ситуація "коливається", але не слід забувати, що до війни в інтернатних закладах цілодобово перебували 50 тисяч дітей.

"Ці молоді люди, які потім залишають такі заклади, стають соціально неадаптованими. Вони нещасні самі і роблять нещасними своїх дітей, бо не мають навичок любові. Її треба вчитись і сім’я цьому вчить", – закликав директор МБО.

Про те, які форми можуть і мають постати замість інституцій, розказала менеджерка підрозділу із розвитку сімейних форм виховання "СОС Дитячі Містечка" Світлана Тунтуєва.

"Я – правник, а право – це мистецтво справедливості і добра. І коли ми говоримо про дітей, то хто, як не вони заслуговують в нашій країні на справедливість і добро. В нашому проєкті пілотуються 6 громад у Київській та Івано-Франківській областях, де ми показуємо модель і готуємо фахівців із соціальної роботи. Тих фахівців, які ухвалюють рішення у громадах", — наголосила Антоніна Загроцька.

У пресконференції також взяли участь Сергій та Олена Москаленки, сім’я усиновлювачів з програм "СОС Дитячі Містечка" Україна, та Ірина Шкляр – волонтерка, яка пережила досвід перебування в інтернаті.

Сергій та Олена Москаленки, обидва педагоги за фахом, сім’я усиновлювачів з програм "СОС Дитячі Містечка" Україна розповіли про свій досвід всиновлення та виховання п’ятьох дітей.

"Я працював в інтернаті і бачив, в яких умовах виховуються діти. З одного боку їжа, одяг, ліжко, все є, але немає родинного тепла, немає кому пожалітися, радістю поділитися. Основне це те — що в інтернаті все вирішує сила. Якщо ти сильний – ти правий. Індивідуальні якості в інтернаті проявити нереально. Олена працювала на держслужбі, з’ясувала про форми виховання. Отак все і почалося ", — сказав Сергій, відповідаючи на запитання про те, як вони з Оленою прийшли до рішення стати прийомною родиною.

Ірина Шкляр почала свою промову з вдячності МБО "БФ "СОС Дитячі Містечка" Україна: "Я вдячна за те, що мене, моїх братів та сестер забрали з інтернату, де ми перебували протягом двох років, та віддали в сім’ю, де мама-вихователька, яка нас оточила любов’ю та турботою. Ми відчули від дорослої людини підтримку, зрозуміли, що їй не байдуже ким ми станемо, де ми будемо працювати".

Більше про МБО "БФ "СОС Дитячі Містечка" можна дізнатися на сайті: https://sos-ukraine.org/pro-nas/hto-my/

Facebook-сторінка Фонду: https://www.facebook.com/sos.cv.ua

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua