• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Стало відоме слово року від Кембриджського словника

Укладачі Кембриджського словника підбили підсумки року, що минає, і назвали слово 2023-го — ним стало дієслово "галюцинувати", яке тепер має і переносне значення

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться на сайті словника, передає "ДС".

Зазначається, що коли штучний інтелект галюцинує, він продукує неправдиву інформацію.

Укладачі словника заявили, що цього року значно зріс інтерес до штучного інтелекту, що пов'язане з випуском ChatGPT, Bard, DALL-E та BingAI, які працюють на основі великих мовних моделей. З новою технологією приходить і нова мова.

Протягом 2023 року лексикографи Кембриджського словника додавали до словника нові визначення, пов'язані з ШІ, включаючи велику мовну модель (або LLM), генеративний ШІ (або GenAI) та GPT. Багато існуючих слів, такі як галюцинувати, цього року також набули додаткових значень, пов'язаних з ШІ.

"Команда Кембриджського словника обрала галюцинувати словом 2023, оскільки визнала, що нове значення відображає суть того, чому люди говорять про ШІ. Генеративний ШІ — потужний інструмент, але ми все ще вчимося, як безпечно та ефективно взаємодіяти з ним — це означає усвідомлення як його потенційних сильних сторін, так і його слабкостей", — йдеться в повідомленні.

"Той факт, що ШІ може "галюцинувати", нагадує нам, що людям все ще необхідно критично мислити, щоб використовувати ці інструменти", — каже голова управління з видавництва словника Вендалін Ніколс.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua