• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Суд заарештував політтехнолога Мізраха на два місяці

Подільський районний суд Києва обрав затриманому днями Ігорю Мізраху запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

Реклама на dsnews.ua

Мізраха підозрюють, що він нібито за допомогою незаконних махінацій захопив Хорольський завод дитячого харчування, пише telegraf.

До суду прибули представники Всеукраїнської антикорупційної палати. Під будинком суду активісти влаштували акцію з вимогами об'єктивного розгляду справи.

"Цей Ігор Мізрах, за ним же тягнеться шлейф уже роками, можна сказати, десятиліттями. Якимись маневрами він звивався, і ось сьогодні він уже за ґратами, у СІЗО за шахрайські дії, за рейдерське захоплення цілого заводу дитячого харчування. Для нас це означає цілий корупційний клубок. Це ціле бандформування. Ми взяли цю справу як громадське об'єднання на контроль, моніторинг у рамках чинного законодавства. Також ми взяли сам процес суду під моніторинг, нам законодавство дозволяє", — стверджує голова ГО "Всеукраїнська антикорупційна палата" Андрій Ільгов.

За словами учасника акції на ім'я Богдан, після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, Мізрах "заліз до Державного реєстру, переоформивши на себе заднім числом документи".

У поліції заявили, що підозрюваний неодноразово потрапляв у їхнє поле зору у зв'язку з шахрайством та здирництвом.

"Для фінансування цієї угоди політтехнолог залучив 530 тисяч доларів США. Крім організатора, до злочинної групи входили особи, які представляли силовий блок, адвокати, нотаріуси і навіть кримінальний авторитет", — розповіла співробітниця Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції Олена Лютницька.

Сам Ігор Мізрах довгі роки позиціонував себе як політтехнолог, музичний продюсер, журналіст та педагог. Але, за даними поліції, Мізрах є головою злочинного угруповання, а серед його членів був колишній заступник міністра сільського господарства Росії. Його російський паспорт вилучили під час обшуків. Усіх учасників затримали разом із Мізрахом і всім їм уже повідомили про підозру одразу за кількома статтями Кримінального кодексу. Наразі правоохоронці з'ясовують, які ще підприємства встигло взяти під контроль це угруповання.

    Реклама на dsnews.ua