• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Тобі пасує твоя відставка": на Банковій студенти вимагають відставки Шкарлета

Біля будівлі Офісу президента України проходить акція студентів "Якщо любиш – піди!" з вимогою відставки міністра освіти та науки Сергія Шкарлета

Сергій Шкарлет
Сергій Шкарлет
Реклама на dsnews.ua

Станом на 10:00 біля будівлі Офісу президента на вулиці Банковій зібралося щонайменше 500 людей, учасники ще прибували, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

До акції долучилися студенти Києво-Могилянської академії, Київського політеху, Національного авіаційного університету та інших студентських спільнот.

Мітингарі принесли плакати з написами: "Шкарлет — геть", "Чекаю, коли ти станеш колишнім", "Плагіатору не місце в уряді", "Шкарлете, час додому", "З Днем Шкарлетина", "Тобі пасує твоя відставка".

"Студентська спільнота України виходить на протест проти Сергія Шкарлета! Попри численні листи від органів студентського самоврядування провідних українських університетів до прем'єр-міністра та комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, процес відставки міністра-плагіатора не запущено", — йдеться в заяві організаторів.

Основною вимогою студентів є відставка Шкарлета та призначення замість нього "компетентного фахівця з бездоганною репутацією в академічній спільноті".

На думку організаторів протесту, Шкарлет не відповідає посаді через:

  • виявлення у наукових роботах плагіату;
  • перевищення своїх повноважень та небажання визнавати результати виборів президента НаУКМА;
  • перебування серед підлеглих людей, нібито пов'язаних з режимом експрезидента Віктора Януковича та з колишнім міністром освіти Дмитром Табачником;
  • призначення ректором НАУ Максима Луцького, який нібито підпадає під люстрацію та не має права очолювати виш.

"Наведений вище перелік аж ніяк, на превеликий жаль, не є вичерпним", — стверджують студенти.

Як писала "ДС", 27 січня відбулися вибори президента Києво-Могилянської академії, у яких переміг нинішній голова Нацагентства забезпечення якості вищої освіти Сергій Квіт.

2 лютого Міносвіти оголосило новий конкурс на цю посаду. За інформацією Шкарлета, експертно-кадрова комісія міністерства виявила "порушення законодавства України та Статуту університету у процесі проведення виборів".

Вже 3 лютого МОН скасувало наказ про оголошення повторного конкурсу на посаду президента Могилянки.

Однак це не зупинило хвилю обурення, й вже 4 лютого студенти академії вийшли на протест під стіни Кабміну, виступаючи за відставку Шкарлета.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua