• USD 36.6
 • EUR 39.2
 • GBP 45.1
Спецпроєкти

Три важливі нюанси при виборі пральної машини автомат

Купуючи пральну машинку, хочеться знати, за що доводиться платити великі гроші. Різниця у вартості моделей колосальна: є за 10 тисяч гривень і за 50. Преміальні пристрої "нафаршировані" корисними функціями та просунутими технологіями, а дешеві — недалеко від напівавтоматичних

Реклама на dsnews.ua

При цьому перуть і ті, й інші якісно: відмивають забруднення різної інтенсивності, добре змивають залишки миючих засобів при полосканні, не шкодять тканинам при віджиму. Дорога машинка з великим меню програм дозволяє підбирати оптимальні налаштування для будь-яких матеріалів: грубих та жорстких, делікатних, схильних до пошкоджень та розтягування. У бюджетних пристроїв режими менш індивідуалізовані, наприклад для синтетики, бавовняних виробів, вовни, змішаної білизни.

Яка пральна машина автомат потрібна для домашнього використання залежить від умов експлуатації.

Місце встановлення

Існує кілька варіантів монтажу прання автоматичного типу. Усі вони з обов'язковим збереженням доступу до комунікацій. Класичне розташування – у суміщеному санвузлі або окремій ванній кімнаті. Друге за популярністю місце — кухня. Рідше зустрічається планування з пральною машиною у передпокої. Якщо житлова площа дозволяє, можлива установка в окремій пральні з сушінням, стійками для розвішування та зручною шафкою для зберігання миючих засобів.

У будь-якому випадку потрібна велика ділянка вільного простору.

 1. Можуть виникнути труднощі при впровадженні моделі з фронтальним завантаженням у маленьку кімнатку. Крім самого прання, яка 60-70 см завширшки і трохи менше в глибину, потрібно також місце для відкриття дверцят, корзини для білизни і користувача. Краще вибрати вертикальну машину із верхнім люком. Вона значно вужче, якщо не передбачено окремого бака для віджиму.
 2. З іншого боку, пристрої з дверцятами спереду мають істотну перевагу. "Дах" можна використовувати як підставку для різних дрібниць. Також в числі переваг зручне розташування елементів управління та безпроблемне вилучення лотка для очищення.

Обсяг завантаження

Місткість барабана пральної машини вимірюється в кілограмах. Повсякденний комплект одягу для однієї людини в холодну пору року важить 2-3 кг, а в теплу – до кілограма. Бавовняна постільна білизна — 1-2 кг залежно від розміру. Звідси висновок: чим більше користувачів та кімнат у житлі, тим об'ємнішим має бути барабан.

 • До 5 кг – для одного користувача. Комфортно прати 1-2 рази на тиждень.
 • До 7 кілограмів задовольнить потреби 2-3 осіб. Можна використати хоч щодня.
 • 8-9 кг — сімейний варіант, який справляється з відмиванням дитячих речей, ліжка, кухонного приладдя.
 • 10-12 кг — для великої родини. Таку варто брати, якщо вдома є тварини, а також багато штор, чохлів на меблі, килимків.

Енергоспоживання

Пристрої з високим класом енергоефективності найвигідніші. Вони коштують дорожче, натомість на утримання потрібна мінімальна кількість ресурсів.

 • Машини А+++ — економічні. На базові режими прання витрачають мало води. Витрата електрики у кілька разів нижча, ніж у моделей класу C і нижче.
 • A++ та A+ — компромісне рішення, яке зберігає оптимальний баланс між ціною та економічністю.
 • Пралку класу А легко знайти у бюджетному ціновому сегменті. Це не рідкість.
 • Клас B допустимо для девайсів формату 2 в 1 за допомогою режиму автоматичного сушіння.

Комфорт експлуатації визначається трьома факторами. Регульовані ніжки дозволяють відкалібрувати положення прання і тим самим захистити бак від вібрацій. Прямопривідний інверторний двигун забезпечує безшумне прання. Смарт-технології значно спрощують домашню діагностику і розширюють можливості управління.

  Реклама на dsnews.ua