• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У Києві пройшла акція "Скажи Путіну – Ні!" (ВІДЕО)

На Михайлівській площі у столиці відбулася акція "Скажи Путіну — ні", її організували напередодні перемовин Заходу з Росією щодо ситуації навколо України

Реклама на dsnews.ua

Участь в акції взяли кількасот людей, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

Серед учасників були голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Іскандер Барієв, громадський діяч Йосип Зісельс, активіст Володимир Балух, представники руху "Вільний Ідель-Урал", ветерани АТО, українські, казахстанські, азербайджанські активісти.

Як підкреслили організатори акції, її мета — привернути увагу до дій Росії в Україні, Казахстані та закликати світову спільноту зберегти світовий порядок.

"Мета Путіна – відновити Радянський Союз, мета Путіна — знищити світові альянси, мета Путіна — занурити світ у хаос. Наше завдання — зупинити це, не допустити цього, наше завдання - сказати Путіну "ні". Путін проводить геноцид кримських татар, Путін розпочав війни по всьому периметру колишнього Радянського союзу. Сьогодні ми бачимо вторгнення російських військ у Казахстан, ми бачили війни проти Грузії, триває війна в Україні, яку розпочав Путін", — сказали організатори.

"В умовах високого рівня загрози, що нависає над Україною, в умовах окупації Росією Казахстану, що відбувається на наших очах, ми, Меджліс кримськотатарського народу, серед іншого виділяємо три важливіших напрямки: забезпечення абсолютної суб'єктності Української держави у всіх процесах, що відбуваються по відношенню до України.

Жодні перемовини, жодні рішення без рівноцінної участі України не мають і не можуть бути. Друге — абсолютні чіткі, зрозумілі для всього міжнародного співтовариства мета і завдання цих переговорів. Ми, українці, маємо чітко визначити єдину мету і єдине завдання — це відновлення територіальної цілісності Української держави включно з Кримом та акваторіями Чорного та Азовського морів. І третє — максимальна мобілізація українського суспільства, української влади спільно з міжнародними партнерами", — сказав на акції Рефат Чубаров.

Нагадаємо, російська делегація сьогодні вдень вже прибула до Швейцарії для участі в переговорах зі США стосовно так званих "гарантій безпеки", в яких міститься серед іншого вимога Кремля, аби Україна не вступала в НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua