• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

"У мене вся галерея телефону в фотографіях зруйнованих будинків Херсонщини": Гончаренко центри збирають свідчення про російські воєнні злочини для Гааги

Адвокати-волонтери Гончаренко центру в Кривому Розі розпочали збір свідчень постраждалих від російських воєнних злочинів. Багато жителів деокупованих територій постраждали через військову агресію Росії. Гончаренко центри допомагають українцям оформити заяву до Міжнародного кримінального суду в Гаазі

Допомога українцям
Допомога українцям
Реклама на dsnews.ua

Багато жителів України під час російської окупації стикнулись із вбивством близьких родичів, катуваннями, зґвалтуванням, каліцтвом, повним знищення майна та іншими тяжкими воєнними злочинами. Але не всі люди розуміють, куди звертатися щодо отримання компенсації та, як це зробити. Тому юристи мережі Гончаренко центр спільно з партнерськими адвокатськими групами запустили збір свідчень від постраждалих та передачі їх до Міжнародного Трибуналу.

Як розповів координатор проекту, юрист, директор Гончаренко центру в Кривому Розі Микола Брюховецький, свідчення потерпілих збирають і опрацьовують в криворізькому Гончаренко центрі безпосередньо, а незабаром до них долучаться адвокати з Одеси та Чернігова. "Ця ідея виникла, коли ми їздили з гуманітарною місією на деокуповані території – місцеві жителі охоче виявляють бажання звернутися до Міжнародного суду. Люди просто не знають, що і як робити, до кого йти. А з нашими волонтерами розмовляють відкрито, у мене вся галерея телефону в фотографіях зруйнованих будинків Херсонщини. Ми надаємо постраждалим інструкції, як оформити заяви-анкети та правильно долучити фото доказів", — повідомив волонтер.

"Збирати свідчення про воєнні злочини надважливо, адже відомості, що потрапляють до Міжнародного трибуналу, залишаються там назавжди. Як ми зараз маємо доступ до матеріалів Нюрнберзького трибуналу, так наші нащадки завжди матимуть доступ до доказів про звірства рашистів та весь світ пам’ятатиме про їхні нелюдські вчинки! Крім того, для постраждалих це реальна можливість отримання компенсації коштом трастових фондів, що будуть сформовані з майна Росії заарештованого за кордоном. Міжнародний кримінальний суд ставиться до цього дуже серйозно і кожному доказу з кожної заяви обов'язково надасть оцінку", — наголосив засновник волонтерської мережі Гончаренко центр, нардеп Олексій Гончаренко.

Передати свідчення можна в кожному осередку мережі Гончаренко центр.

Для довідки: Гончаренко центри є всеукраїнською мережею відкритих культурно-освітніх центрів, які наразі займаються також допомогою військових та вимушених переселенців, жителям гарячих точок. Мережу засновано у лютому 2021 року народним депутатом Олексієм Гончаренком з метою надання безкоштовної освіти дітям та дорослим: проведення курсів англійської мови для дітей і дорослих, підготовки підлітків до ЗНО, формування навичок фінансової грамотності, навчання літніх людей сучасним технологіям.

    Реклама на dsnews.ua