• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

У ВООЗ заявили, що війна зриває планову вакцинацію населення України

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) стурбована, що війна в Україні призводить до серйозних порушень в українській системі охорони здоров’я, зокрема до зриву планової вакцинації

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві організації, передає "ДС".

Повідомляється, що ВООЗ разом з міністерством охорони здоров’я України запроваджує масштабну програму з імунізації дітей, підлітків та дорослих, вона працюватиме у 10 регіонах України.

"Медичні потреби не зупиняються навіть у час війни. Україна досягла великих успіхів у подоланні цих пробілів в імунізації до війни. Але імунітет населення все ще залишається низьким щодо низки захворювань, яких можна запобігти вакцинами, зокрема кір, поліомієліт, дифтерію та COVID-19", — сказав речник ВООЗ в Україні Бхану Бхатнагар.

ВООЗ допомагатиме МОЗ з кампанією з вакцинації у регіонах, які відносно безпечні, зазначає речник. Зокрема, наразі працює центр імунізації у Рівненській області. Далі, інформує Бхатнагар, команда вирушить до Львова.

В останньому звіті організації зазначається, що за наявними даними, у 2020 році 85% дітей, які відповідають вимогам, отримали першу дозу вакцини проти кору, що є значним покращенням у порівнянні з 42% у 2016-му. Попри це, ВООЗ рекомендує охопити мінімум 95% населення щороку, аби захистити населення.

Наразі організація уважно стежить за потенційним спалахом кору та спалахом поліомієліту в Україні. Зазначається, що на сьогодні у двох дітей з гострим млявим паралічем був позитивний результат на поліомієліт, також вірус виявили у 19 безсимптомних контактів.

У ВООЗ додають, що Україна має достатньо запасів вакцини, щоб забезпечити потреби у плановій імунізації. Проте, зазначив голова представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт, наразі є проблема з доступом вакцини, адже багато українців виїхало, а медичні заклади пошкоджено внаслідок російських атак.

Нагадаємо, керівник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус звинуватив світову спільноту у надмірній увазі до війни в Україні. При цьому конфлікти в Африці та Близькому Сході ігноруються нібито з расових причин.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua