• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

"Вугільна справа": Кузяра заявив, що йому пропонували свободу за свідчення проти Порошенка

Головний підозрюваний у "справі Порошенка" Сергій Кузяра заявив, що основна мета слідства – зібрати доказову базу проти п'ятого президента України Петра Порошенка

Головний підозрюваний у "справі Порошенка" Сергій Кузяра;
Головний підозрюваний у "справі Порошенка" Сергій Кузяра;
Реклама на dsnews.ua

Про це бізнесмен розповів у інтерв'ю "Економічній правді", передає "ДС".

Кузяра повідомив, які саме факти проти нього використовують обвинувачі.

"Один із них стосується постачання вугілля з ПАР. За версією слідчих, Порошенко змусив відмовитися від цих постачань, чим створив залежність від Росії, "ЛНР" та "ДНР". Дурниця! Два інші контракти стосуються договорів "Центренерго" з шахтою імені "Кисельова" та "Луганськвугіллям".

Вугілля поставлене, гроші переведено українським підприємствам. Про ці поставки я знав, але стосунків до них не мав", — заявив Кузяра.

"Я взагалі не розумію, як із таким матеріалом вони пішли вручати підозру Порошенку. Відбувається відкрита маніпуляція фактами. Слідство придумало злочинну групу з Порошенка, Медведчука, Демчишина та мене", — сказав він.

Також бізнесмен розповів, чи пропонували йому свободу в обмін на свідчення проти Порошенка та Медведчука.

"Звичайно. Ніхто навіть не соромився. Вони говорили, що їх цікавить насамперед Порошенко. Вони хотіли будь-яку інформацію, яка б могла прив'язати його до цієї справи. З цього приводу вони не просто мені пропонували, а тиснули на мене. Ці свідчення і були основною метою, навіщо мене "закривали", але я пояснив, що нікого обмовляти не буду", — розповів він. 

Зазначимо, що основна частина кар'єри Кузяри пов'язана з вугільним бізнесом на Донбасі, завдяки чому серед знайомих Кузяри – майже всі місцеві бізнесмени з непростим минулим. Тут і колишній "регіонал" Ігор Гуменюк, і Рінат Ахметов, і старший син Віктора Януковича Олександр. Завдяки цим контактам Кузяра відомий як менеджер "Сім'ї". 

З 2014 року він був одним з найактивніших організаторів постачання вугілля з Росії та ОРДЛО. Саме завдяки тодішній активності Кузяра сприймається як один з організаторів "фінансового сприяння терористичним організаціям "ЛНР" та "ДНР".

Нагадаємо, Порошенка підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) КК України.

Як писала "ДС", Київський апеляційний суд призначив дату розгляду апеляцій на запобіжний захід п’ятому президенту України, народному депутату Петру Порошенку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua