• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Україна змогла повернути майже півсотні депортованих до РФ дітей

В Україну повернулися 46 дітей, незаконно вивезених окупантами до Росії

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це сказала радник-уповноважений президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"На сьогоднішній день історій повернення дітей є вже 46", — зазначила Герасимчук.

Вона наголосила, що без поіменних списків дітей не можна розпочати пошукові дії.

"Перший етап — нам потрібно ідентифікувати дітей. Ми це робимо усіма можливими способами. Повірте, це звірка всіх можливих баз даних: і медичної сфери, і соціальної сфери, і освітньої сфери, щоби зібрати якомога більше даних про дитину, яка заявлена як депортована чи переміщена", — повідомила Герасимчук.

Далі, за її словами, оскільки українська сторона не має доступу ні на тимчасово окуповані території, ні на територію РФ, пошукові дії проводять міжнародні організації, які мають мандат на такий вид діяльності.

"Тому наша задача — наповнити максимум список інформацією і передати його в міжнародну організацію", — наголосила уповноважена Президента.

Вона зауважила, що повернення кожної дитини буде індивідуальним випадком і єдиного алгоритму, за яким можна відразу повернути всіх дітей, зараз не існує.

Герасимчук поінформувала, що питання повернення та пошуку дітей, депортованих Росією з України, обговорюється через посередників.

Вона також зазначила, поки не можна точно сказати, скільки дітей із супроводом чи без нього було примусово переміщено російським агресором чи на тимчасово окуповану територію Донецької, Луганської, Херсонської областей та Криму чи депортовано до Росії.

"Цифра щодо незаконно депортованих та переміщених дітей, про яку нам точно відомо, це 5 100 дітей станом на сьогодні. І ця кількість звернень щодня надходить і збільшується", — сказала вона.

За словами Герасимчук, серед примусово депортованих Росією дітей більшість становлять вивезені разом із кимось із дорослих — родичами, батьками тощо. Частина – діти, які втратили батьків під час війни, ще частина – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Як повідомляла "ДС", в Україні розслідують понад 1 тисячу кримінальних проваджень по військових злочинах російських окупантів проти дітей та знищення освітньої інфраструктури.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua