• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Україні остаточно відмовили у проведенні "Євробачення": названа причина

Європейська мовна спілка (EBU) остаточно відмовилася проводити музичний конкурс "Євробачення-2023" в Україні, проте нове місце поки не вибрано

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Європейського мовного союзу, передає "ДС".

"Рішення керувалося відповідальністю Європейського мовного союзу щодо забезпечення виконання умов для забезпечення безпеки всіх, хто працює та бере участь у заході", — заявили організатори.

При цьому зазначається, що у проведенні конкурсу задіяно понад 10 тисяч людей, а кількість глядачів становить щонайменше 30 тисяч.

В EBU висловили розуміння розчарування українців цим рішенням. Однак незалежні експерти з безпеки не відкидають продовження ракетних атак з боку Росії в майбутньому, а генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що війна між РФ та Україною може затягнутися на роки. Крім того, у 2023 році в Україні не заплановано великих масових заходів. На думку організаторів "Євробачення", ці фактори є достатніми для того, щоб перенести проведення конкурсу.

Більше того, конкурс не зможе пройти в сусідніх з Україною країнах, зокрема у Польщі, оскільки "технічні характеристики запропонованих місць та відсутність необхідної навколишньої інфраструктури не відповідають вимогам".

Дискусії про місце проведення "Євробачення" у 2023 році буде продовжено.

Нагадаємо, гурт Kalush Orchestra з піснею "Stefania" приніс Україні третю в історії перемогу на Євробаченні. Українці посіли четверте місце за голосами журі, однак абсолютно перемогли за голосами глядачів, взявши 90% з можливих пунктів. Друге місце – у Великої Британії, третє – в Іспанії.

17 червня Європейський мовний союз попередньо вирішив, що пісенний конкурс "Євробачення" у 2023 році відбудеться не в Україні. Організатори вже звернулися до Великої Британії, щоб обговорити можливість провести конкурс там

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua