• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Українка стала другою жінкою у світі, яка отримала найпрестижнішу премію з математики (ВІДЕО)

Українська вчена Марина В’язовська стала одною з лауреатів найпрестижнішої математичної нагороди — Філдсівської премії (медаль Філдса). Вона стала другою жінкою в історії, яка отримала цю нагороду

Марина В’язовська
Марина В’язовська
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили у Міжнародному математичному союзі, передає "ДС".

Загалом премію отримали четверо математиків.

Українці отримала відзнаку за розв'язання задачі про пакування куль у восьмивимірному просторі. Вона відома ще з 16 століття, над нею роздумували ще Кеплер і Ньютон. Початково задача була пов'язана з необхідністю придумати найбільш ефективний спосіб укладання гарматних ядер на кораблях британського військового флоту.

Надалі задача потрапила до списку з 23 невирішених математичних задач, про її розв'язання дискутували багато відомих науковців.

Іншими лауреатами премії цього року стали корейсько-американський математик Джун Ху, а також вчені з Франції та Великої Британії Уго Дюмініль-Копен і Джеймс Мейнард.

Медаль Філдса називають "Нобелівською премією з математики". Її вручають раз на чотири роки за досягнення в математиці фахівцям до 40 років.

Зазначимо, Марина В’язовська народилася в Києві в 1984 році, навчалась на механіко-математичному факультеті Київського національного університету імені Шевченка, у 2007 році отримала ступінь магістра у німецькому Кайзерслаутерні, а 2013 року — ступінь доктора природничих наук у Боннському університеті.

З 2017 року працює в Федеральній політехнічній школі Лозанни, у 2018 році отримала професорську позицію, очолює кафедру теорії чисел.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua