• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

У Гончаренко центрі діти з Маріуполя перетворили використані гільзи на витвори мистецтва

У Гончаренко Центрі в Кривому Розі відбувся майстер-клас з художнього розпису гільз, в якому взяли участь діти-переселенці, евакуйовані з Маріуполя

Реклама на dsnews.ua

Тисячі маріупольців, які втратили своє місто, близьких та все, що вони мали до війни, намагаються розпочати нове життя у різних куточках України. Волонтерська культурно-освітня мережа Гончаренко центр і мережа центрів підтримки переселенців "ЯМаріуполь" проводять спільні заходи, щоб допомогти переселенцям знайти себе на новому місці та подолати біль втрати. Центри надають маріупольцям як гуманітарну допомогу, так і психологічну підтримку.

Як розповів керівник Гончаренко центру в Кривому Розі Микола Брюховецький, заняття з розпису гільз для маленьких переселенців з Центру "ЯМаріуполь" мало на меті також арттерапію. "Гільзи нам надала 129 бригада Криворізької тероборони. Діти дуже творчо підійшли до процесу та зробили собі чудові брелоки. Процес перетворення страшних уламків війни майже на витвори мистецтва вчить кожного з нас, що творча природа, потяг українців до краси – долають руїну!", — наголосив волонтер.

"Наша організація створена маріупольцями для маріупольців, щоб ми могли підтримувати одне одного. Це приємно, що в нас є справжні друзі в Гончаренко центрі. Сьогоднішній художній майстер-клас подарував маленьким маріупольцям справжній позитив, який так їм потрібен зараз!", — зазначив очільник Криворізького осередку "ЯМаріуполь" Володимир Курський.

Довідково: Гончаренко центри — це найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних відкритих освітньо-культурних та волонтерських просторів. Мережа була заснована Олексієм Гончаренком у 2021 році з метою надання сучасної, якісної та доступної освіти всім жителям України. Зараз у понад 20 центрах в різних куточках Україні викладають англійську дітям та дорослим, готують підлітків до іспитів, проводять курси з фінансової та медіаграмотності тощо. З лютого 2022 року мережа, крім освітнього напрямку, переформатувалась у волонтерські хаби та надає допомогу переселенцям і військовим.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua