• USD 41.2
  • EUR 44.8
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

У Києві світло можуть відключати і в "сірих" зонах графіків: скільки триватиме найскладніший період

У Києві найближчими тижнями можлива складна ситуація з дефіцитом електроенергії

Світло
У Києві світло можуть відключати і в "сірих зонах" графіків / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко, передає "ДС".

За його словами, найближчими 6-8 тижнями ситуація з дефіцитом електроенергії буде складною, до наявних проблем з генерацією додається ще й зростання споживання.

"Графіки у Києві як були 6 груп та "біла", "сіра" та "чорні" зони, так і залишились. Для планування життя треба виходити з того, що у "сірих" зонах світла не буде. Особливо коли час припадає на пікові години. Ми та ОСР будемо максимально швидко повідомляти про зміни. Але для планування — краще не розраховувати", — зазначив Коваленко.

У "білій" зоні світло має бути.

"Якщо нема, то треба заповнити електронну заявку на сайті мереж. Може аварія, може помилка, може відмова обладнання, може бути що завгодно. Колеги забирають та аналізують", — зазначив Сергій Коваленко.

Він нагадав, що через російські обстрілі Україні наразі критично не вистачає внутрішньої генерації електроенергії, імпорт не вирішує цю проблему. Енергосистема зараз залежить від сонячної та вітрової генерації, тому відбуваються суттєві коливання впродовж навіть одного дня. Крім того, тривають профілактичні ремонти на атомних станціях, і деякі блоки не працюють.

Як писала "ДС", 25 червня обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень увесь день, з 00:00 до 24:00.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua