• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

У Маріуполі знайдено ще одне масове поховання

На околицях Маріуполя завдяки супутниковим знімкам вдалося виявити вже четверте масове поховання.

Реклама на dsnews.ua

Супутникові знімки зроблено компанією Maxar, передає "ДС" із посиланням на "Радіо Свобода".

Напередодні радник мера Петро Андрющенко у своєму Telegram-каналі розповів, що до міськради надійшла інформація про розконсервацію історичного цвинтаря "Некрополь", де може бути ще одне місце масового поховання маріупольців.

За допомогою супутникових знімків Maxar журналісти встановили це місце. На знімках видно дві траншеї. Одна з них сягає понад 30 метрів завдовжки.

З'явилися масові поховання на початку березня.

10 березня журналістка азербайджанського видання APA TV Ілазі Велієва публікувала на своїй сторінці Facebook відео з масовими похованнями загиблих маріупольців, проте не вказала його місцезнаходження. Аналізуючи відео, вдалося підтвердити, що йдеться саме про територію поблизу історичного цвинтаря "Некрополь" у центрі Маріуполя.

На кадрах з відео видно купол Свято-Микільського кафедрального собору, високу трубу в провулку Левітана, а також дахи підсобних приміщень за парканом.

Це вже четверте місце масового поховання, яке вдалося встановити за допомогою інформації від місцевої влади та супутникових знімків.

Як повідомляла "ДС", у селищі Мангуш під Маріуполем окупанти влаштували братську могилу, де можуть бути поховані від 3 до 9 тисяч мирних жителів.

Пізніше було виявлено місця масового поховання маріупольців у селищі Старий Крим та у селі Виноградне.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua