• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

У МОН розповіли, як вступники складатимуть мультитест під час повітряної тривоги

Під час повітряної тривоги проходження національного мультипредметного тесту буде призупинено, а учасники разом з інструкторами переходитимуть до укриття

Складання НМТ під час війни
Під час повітряної тривоги проходження національного мультипредметного тесту буде призупинено / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти та науки, передає "ДС".

"Цьогоріч тестування вступників до закладів освіти України відбуватиметься у спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (приміщеннях шкіл, університетів), створених у населених пунктах України (за погодженням з органами державної влади), а також у деяких країнах Європи", — розповіли у МОН.

Однією з найважливіших вимог для створення тимчасових екзаменаційних центрів висунули наявність укриттів в будівлях, де проводитимуть НМТ, або поблизу них.

"У разі повітряної тривоги тестування буде призупинено, учасники разом з інструкторами перейдуть до укриттів. Якщо повітряна тривога буде нетривалою, учасники повернуться до виконання НМТ, продовживши роботу з того завдання, на якому тестування було призупинене. Якщо тривога буде тривалою, учасникам буде запропоновано пройти тест у межах додаткової сесії", — кажуть у МОН.

В екзаменаційних центрах працюватимуть відповідальний, помічник відповідального (ІТ-фахівець), а в кожній аудиторії тестування забезпечуватиме старший інструктор.

Попередньо заплановано, що основна сесія проходитиме у 21 області України та Києві. Наразі неможливо провести НМТ у Криму, Донецькій, Луганській і Херсонській областях, Севастополі.

"НМТ за кордоном буде проведено так само, як і в Україні, тобто у спеціально обладнаних комп’ютерних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, навчені українськими експертами", — зазначили у Міносвіти.

Провести основну сесію тестування планують у таких країнах: Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія і Швеція.

Додаткову сесію НМТ учасники зможуть складати у Фінляндії (Гельсінкі), Люксембурзі, США (Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, та Сакраменто, штат Каліфорнія), Словенії (Марибор), Німеччині (Берлін), Швейцарії (Берн), Туреччині (Анкара), Грузії (Тбілісі), Греції (Афіни), Канаді (Едмонтон, Торонто).

"Під час додаткової сесії тимчасові екзаменаційні центри створять не в усіх країнах, у яких буде проведено НМТ в основну сесію. Так, з огляду на особливості роботи партнерських інституцій в Ірландії, Італії, Іспанії, Нідерландах, Швеції, Румунії, Словаччині, учасники матимуть змогу скласти тест лише в межах основної сесії НМТ", — наголошують у міністерстві.

Як писала "ДС", МОН радить вчити дітей у закладах культури, якщо у школах не вистачить місць.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua