• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

В ООН назвали кількість українських біженців у Європі

У Європі було зареєстровано загалом 4,8 млн біженців з України

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, повідомляє "ДС".

Станом на 7 червня було зареєстровано близько 7,3 мільйонів перетинів кордону з України та ще 2,3 мільйона – до України.

"Хоча ситуація з безпекою в Україні залишається нестабільною, були зафіксовані також перетини кордону як в Україну так і з України. Деякі їдуть в Україну, щоб оцінити ситуацію, перевірити майно, відвідати членів родини чи допомогти їм виїхати. Інші їдуть у Західну Україну та райони Києва та Чернігова, маючи намір залишитися", — йдеться у повідомленні.

Із 4,8 мільйонів українських біженців, зареєстрованих у Європі, 3,2 мільйона зареєструвалися у програмі тимчасового захисту чи подібних національних програмах захисту у країнах перебування.

Наголошується, що країни Євросоюзу вперше ввели в дію Директиву про тимчасовий захист, що забезпечує доступ до захисту та послуг для біженців з України. Інші європейські держави розширили подібні схеми захисту.

Як повідомляла "ДС", з 1 липня уряд Польщі перестане виплачувати допомогу у розмірі 40 злотих на день (близько 300 грн) українським біженцям на їжу та житло.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua