• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

В Україні створили мобільний застосунок для постраждалих від домашнього насильства

Міністерство внутрішніх справ, Нацполіція та Фонд народонаселення ООН презентували мобільний застосунок для жінок, які постраждали від домашнього, гендерно зумовленого насильства або перебувають у групі ризику

Мобільний застосунок для постраждалих від домашнього насильства
Створено мобільний застосунок для постраждалих від домашнього насильства / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офісу президента, передає "ДС".

Застосунок полегшить отримання допомоги для тих жінок, які не мають змоги зателефонувати в поліцію через фізичні особливості (наприклад особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо.

Основною його перевагою є прямий зв’язок із поліцією через кнопку SOS, без дзвінка на 102 та з автоматичним визначенням місця перебування постраждалої за допомогою геолокації.

Застосунок непримітний для кривдника, що дає змогу постраждалій без остраху встановити та використовувати його на своєму смартфоні. Зовнішній інтерфейс замасковано під звичайний застосунок. Кнопку виклику поліції, корисну інформацію та контакти інших служб допомоги можна знайти лише у прихованому інтерфейсі, доступ до якого має виключно власниця смартфона.

Як зазначається, в Україні кожна п’ята жінка стикалася з домашнім насильством. Після початку повномасштабної війни проблема стала ще більш прихованою.

Застосунок створено у партнерстві з Фондом ООН у галузі народонаселення та за фінансової підтримки уряду Великої Британії, першої леді Олени Зеленської. Завантажити його можна і в Google Play, і в App Store.

Як писала "ДС", Верховна Рада 20 червня ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (Стамбульську конвенцію).

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua