• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

В Україні зареєстрували препарат від коронавірусу "Молнупіравір"

Міністерство охорони здоров’я зареєструвало для екстреного застосування в Україні препарат "Молнупіравір"

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби МОЗ, передає "ДС".

Його використовують для лікування COVID-19, в першу чергу, у груп ризику, щоб убезпечити хворих від переходу із легкого ступеня тяжкості захворювання до середнього та важкого.

"Ми почали готуватися до чергової хвилі ковіду завчасно. Тому ще минулого року розпочали перемовини щодо закупівлі 300 тис. курсів препарату "Молнупіравір", – зазначив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. – Нині МОЗ завершило реєстрацію препарату, тому очікуємо його постачання найближчим часом".

Зазначається, що "Молнупіравір" — це препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду, і так запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби. Препарат — це пігулки, тому не має особливих вимог зберігання і його зручно приймати.

У світі ці ліки використовують для пацієнтів, які мають хоч один фактор ризику: надмірну вагу, вік понад 60 років, цукровий діабет або хвороби серця.

Нагадаємо, у листопаді 2021 року, Велика Британія стала першою у світі країною, що схвалила ліки "Молнупіравір" проти COVID-19, які можна приймати у домашніх умовах.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua