• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

До України не дозволили ввезти три дитячі книги через ілюстрації з російською пропагандою

Українському імпортеру не дозволили ввезти з території Росії для розповсюдження в Україні три дитячі книги, в яких виявили пропаганду держави-агресора

Дозвіл на ввезення не надали трьом дитячим книжкам
Дозвіл на ввезення не надали трьом дитячим книжкам / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення, передає "ДС".

Дозвіл на ввезення не надали трьом дитячим книжкам російського видавництва "Проф-Пресс": "Вірші про машини малюкам", "Транспорт", "Тести для малюків (2–3 роки)". Вони розраховані на наймолодших читачів і, відповідно, містять багато ілюстрацій — зокрема з використанням символіки держави-агресора, її силових і військових структур, а також комуністичного режиму.

У ввезенні книжок відмовили на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо.

"На думку експертів, ці книжки – яскравий приклад російської пропаганди, яка ставить за мету мілітаризацію свідомості дітей, виховання імперського мислення, лояльного і навіть схвального ставлення до воєн і конфліктів, які розв’язує Росія проти інших країн світу", — кажуть у комітеті.

Як писала "ДС", Держкомтелерадіо відмовив у видачі дозволу на ввезення з Росії п’яти дитячих книг, у яких є пропаганда держави-агресора. Видання з нейтральними назвами ("Сучасні професії", "Знамениті тварини" тощо) містили зображення російських силовиків, військової техніки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua