• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

В Україні підтверджено перший випадок віспи мавп

У четвер, 15 вересня, підтверджено перший випадок зараження віспою мавп в Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства охорони здоров'я, повідомляє "ДС".

В даний час пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування, у нього легкий перебіг хвороби. Діагностувати захворювання вдалося завдяки ПЛР-дослідженню. Наразі триває епідеміологічне розслідування зазначеного випадку.

За словами пацієнта, він не мав контактів із хворими на віспу мавп і не виїжджав за кордон. Проте поява симптомів захворювання та попередні результати збирання епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований в одному з великих міст країни. З метою збереження комфорту пацієнта область реєстрації випадку не наводиться.

Нагадаємо, віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми.

Симптоми:

гарячка,

головний біль,

міалгія (біль у м'язах),

біль у спині,

збільшені лімфатичні вузли,

озноб,

біль в горлі,

закладеність носа,

кашель,

висип у вигляді пухирців.

Іноді у людей спочатку з'являється висип, а потім інші симптоми. Деякі можуть мати лише висип. Захворювання зазвичай триває від двох до чотирьох тижнів.

Висип у вигляді прищів або пухирів спочатку з'являється на обличчі, усередині рота та інших частинах тіла, наприклад, на руках, ногах, грудях, статевих органах або задньому проході. Висипання проходить різні стадії до повного загоєння.

В одних людей віспа мавп може спричинити легкі симптоми, в інших – серйозні наслідки. Зазвичай до групи підвищеного ризику тяжкого перебігу захворювання входять вагітні, діти та люди з ослабленим імунітетом, імунодефіцитом.

Віспа мавп може передаватися від людини до людини. Для цього потрібен прямий фізичний контакт з інфекційним висипом, струпами або біологічними рідинами організму хворої людини. Йдеться про спілкування з близької відстані, дихання, дотик, поцілунки, секс.

Захворювання може поширюватися з моменту появи симптомів до повного загоєння висипу та утворення свіжого шару шкіри.

МОЗ закликає уникати тісного контакту "шкіра до шкіри" з людьми, які мають симптоми, схожі на віспу мавп, а також з предметами та матеріалами, якими користувався хворий.

У відомстві рекомендують регулярно мити руки з милом або використовуйте дезинфікуючий засіб на спиртовій основі. Особливо це слід робити перед їжею, після відвідування ванної кімнати і перед тим, як торкатися власного обличчя. Дезінфікувати і мити поверхні, яких зазвичай торкаєтеся в середовищах, де могли бути інфіковані люди.

Нині у світі три вакцини проти віспи мавп, проте їх виробництво та запаси дуже обмежені. У деяких країнах вже проводять вакцинацію груп ризику з огляду на поширення захворювання.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua