• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

В Україні запрацював портал з розшуку дітей

У понеділок, 1 серпня, розпочав роботу державний портал розшуку дітей "Діти війни"

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук, передає "ДС" із посиланням на "Українську правду".

"Діти війни" – інформаційна платформа, за допомогою якої батьки та правоохоронні органи зможуть збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни, зникли безвісти, були незаконно депортовані до Росії або на тимчасово окуповані території.

Герасимчук назвала дві основні функції платформи:

  • надавати актуальну інформацію щодо дітей, які постраждали внаслідок російської військової агресії проти України, а також щодо тих, кого вдалося розшукати та врятувати;
  • допомагати розшукувати дітей.

За допомогою платформи можна зв'язатися з Національною поліцією, Офісом Генерального прокурора, а також Національним інформаційним бюро.

За словами уповноваженої, правоохоронні органи щодня оновлюватимуть кількість показників на платформі "Діти війни".

Сайтом можуть скористатися батьки загубленої, переміщеної чи депортованої дитини, а також будь-хто, хто має інформацію про зниклих дітей, порушення їхніх прав або злочини, вчинені проти них.

Вона також наголосила, що кількість дітей, які фізично страждають від війни щодня зростає.

Станом на 1 серпня 358 дітей загинули, 693 дістали поранення, 203 зникли безвісти, щонайменше 5754 дитини нелегально депортовані до Росії. Українські правоохоронці змогли знайти 4039 дітей та 47 повернути з депортації.

Також Герасимчук зазначила, що РФ заявляє про 450 тисяч депортованих до Росії дітей, яких не збирається повертати до України.

Як повідомляла "ДС", в Україні розслідують понад 1 тисячу кримінальних проваджень з військових злочинів російських окупантів проти дітей та знищення освітньої інфраструктури.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua