• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

В Україні зявився ресурс, де збирають дані про пошкоджені окупантами пам'ятки

В Україні з'явився ресурс, де збирають інформацію про всі пошкоджені під час російської агресії проти України архітектурні пам'ятки та будівлі

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "ДС" з посиланням на сайт по збору інформації про пошкодження історичних споруд.

Ініціативу запустило Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з громадською організацією "Регіональний центр прав людини". Підключитися до проекту може кожен українець.

"Матеріали можуть бути використані у якості доказів кримінального переслідування причетних до злочинів відповідно до українського законодавства в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі та спеціальному трибуналі після його створення. Відправляти відео та фото матеріали, а також будь-яку інформацію згідно з формою нижче", — повідомляється на сайті.

Тих, хто став свідком руйнувань культурної спадщини або релігійних споруд (у тому числі старовинних будівель, історичних кладовищ, музеїв, театрів, бібліотек, археологічних об'єктів та інших), просять надіслати фото або відеодокази.

  • Переконайтесь, що ситуація безпечна;
  • Зробіть фото та/або відео — зафіксуйте загальний вигляд пошкодженого об’єкта та обстановки навколо об'єкту, за змоги — конкретні пошкодження.

 Нагадаємо, в один з перших днів війни українська греко-католицька церква отримала інформацію про те, що російські війська готують авіаудар по найголовнішій святині українського народу з часів Київської Русі – собору Софії Київської.

Редактор: Денис Сарбей
    Реклама на dsnews.ua