• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Віртуальна боксерська груша для дому та робот-бармен. Головна побутова техніка 2022 року

У Лос-Анджелесі відбулася виставка споживчої електроніки CES-2022. "ДС" розповідає про найцікавіші гаджети нового року

Реклама на dsnews.ua

Щорічна виставка Consumer Electronics Show пройшла в офлай-режимі, хоч і тривала на день менше через коронавірусні обмеження. Цього року було менше анонсів, пов'язаних безпосередньо з пандемією, – напрямок Covid Tech, популярний минулого року, не знайшов повноцінного продовження на CES-2022. У той же час було показано багато інноваційних технологій та пристроїв майбутнього – "розумних" гаджетів, рішень для віртуальної реальності та інновацій для повсякденного життя. А ще на CES-2022 представили свої розробки найкращі українські виробники, яких було відібрано в результаті конкурсу Українського фонду стартапів (USF).

Екопульт та планшет для розумного будинку від Samsung

Новинки компанії Samsung на CES були різноманітні – від нових телевізорів та портативних екранів до пральних машин та моніторів. Але нашу увагу привернули дві екзотичніші інновації. Перша – незвичайний пульт дистанційного керування Eco Remote. Його головна особливість – йому не потрібні акумулятори або батарейки для роботи. Саме тому його почали називати екопультом. Samsung Eco Remote може заряджатися від сонячної енергії, а також від радіохвиль, випромінюваних звичайним Wi-Fi-роутером. Саме спосіб зарядки від радіохвиль маршрутизаторів і є головною інновацією цього невеликого пристрою. Такий підхід – справжня революція у сфері дбайливого ставлення до екології, адже звичайні батареї забруднюють довкілля. Можна сподіватися, що приклад Samsung у майбутньому наслідують і інші хайтек-компанії.

Ще одна помітна новинка від Samsung — автономний контролер для розумного будинку Samsung Home Hub. Зовні він виглядає як планшет із вбудованим голосовим помічником Samsung Bixby. Він може розуміти і навіть передбачати команди свого власника. Samsung Home Hub може підключатися та керувати будь-яким пристроєм для системи розумного будинку SmartThings.

Liteboxer VR: випустити пару та потренуватися у віртуальній реальності

Розробник домашньої боксерської груші Liteboxer представив її спеціальну версію для віртуальної реальності Liteboxer VR, яку рекомендується використовувати спільно з окулярами віртуальної реальності Oculus Quest 2. Ця система дозволяє боксувати у віртуальному середовищі в домашніх умовах, а набір пристроїв (установка Litebox, Oculus Quest 2 и додаток) допоможуть рухатися правильно — платформа загорятиметься у відповідь на правильні удари і присвоюватиме очки. Все це допоможе змагатись з іншими власниками віртуального боксерського рингу для дому. Завдяки пристроям віртуальної реальності система точно відстежуватиме рухи рук і допоможе натренувати правильну техніку ударів. Програма Liteboxer VR буде платною – вона обійдеться в $19 на місяць, але користувачам доступна семиденна безкоштовна пробна версія. А покупці програми зможуть отримати консультації живого тренера.

Реклама на dsnews.ua

Робот-бармен від Stanley Black&Decker та Keurig

Компанія Keurig, відома своїми кавами, представила на CES машину для приготування коктейлів під назвою Black+Decker Bev. Вартість всього $300 робить її цілком доступним аналогом пристроїв від Keurig

Гаджет вміє змішувати текілу, ром, джин, віскі, горілку, додавати у свої коктейлі воду та соки та надати результат роботи користувачеві. Також можна задати міцність майбутнього напою та його склад. На все у робота-бармена піде до 30 секунд. Внутрішній насос може витягти будь-яку кількість рідини, змішати її з вмістом капсул (соки, бітери) та вилити все це у склянку. Перевага конструкції – приєднання до пристрою пляшок звичайного алкоголю, купленого в магазині.

Краса та здоров'я з домішкою технологій

Цікава новинка від L'Oreal, показана на CES, заслуговує на згадку в нашій добірці насамперед тому, що цільова аудиторія цього пристрою просто величезна. Йдеться про Colorsonic – пристосування для домашнього фарбування волосся. Гаджет вміє змішувати фарби та рівномірно розподіляти їх по волоссю. Потрібно лише приєднати всі складові до гаджета, після чого він змішає фарбу із проявником. Далі користувачеві потрібно просто розчісуватися, а цей розумний пристрій буде рівномірно розподіляти фарбу по волоссю. Для фарбування використовують спеціальні щітки, здатні рухатися зі швидкістю до 300 разів на хвилину. Фарба розподілятиметься за напрямком руху щітки. Можна проводити нею лише біля коріння, а можна фарбувати всю довжину волосся.

Важко сказати, чи зможе Colorsonic від L'Oreal замінити салонне фарбування, але очевидно, що інтерес до цього гаджета забезпечений. Купити його можна буде за рік, продаватися Colorsonic буде з багаторазовими картриджами з різними відтінками фарби.

Розробники HealthTech-гаджета Movano Ring вирішили допомогти людям у розумінні свого способу життя та виявленні хронічних захворювань. І тому вони випустили гаджет як кільця. Творці пристрою підкреслюють, що це один з небагатьох гаджетів, який готується отримати дозвіл від американського регулятора у сфері охорони здоров'я FDA — Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (Food and Drug Administration). Movano може відслідковувати поширені проблеми зі здоров'ям, такі як гіпертонія, серцево-судинні проблеми.

Кільце вміє аналізувати фізичну активність, режим сну та відпочинку, кількість кисню в крові. На основі всієї інформації додаток, пов'язаний з Movano Ring, зможе давати рекомендації щодо способу життя або необхідних медичних тестів. А в майбутньому Movano Ring отримає більш просунуті функції, як то неінвазійне визначення рівня цукру в крові. При цьому зовні воно виглядає як звичайна стильна прикраса невеликого розміру. Творці не приховують, що хоча їхній пристрій універсальний, його зробили таким, щоб він підходив жінкам як аксесуар.

Компанія Sengled на CES представила свою розробку для аналізу сну, що працює на основі штучного інтелекту. "Розумна" лампочка Smart Health Monitoring Light від Sengled виглядає як нічник. У ньому встановлено спеціальний радар, здатний аналізувати біометричні показники людини під час сну – від температури тіла до серцевих скорочень. Гаджет може передавати всю цю інформацію у додаток на смартфоні та виставляти оцінку якості сну, наголошуючи, які показники та в який час виходять за межі норми.

Лампочка може працювати як окремо, так і у зв'язці з іншими та здатна аналізувати поведінку людини в режимі реального часу, наприклад, зафіксувати, якщо людина впала. Це перетворює пристрій на непоганий інструмент моніторингу, в якому можуть бути зацікавлені діти літніх батьків або родичі людей, які відновлюються після складної хвороби.

Український CES-слід

В результаті конкурсу, організованого українським фондом стартапів (USF) спільно з WNISEF, для участі у CES-2022 було відібрано 8 українських компаній. Це розробники найбільш інноваційних та перспективних проєктів, які отримали можливість представити їх і ринку, і потенційним інвесторам у ході виставки.

Серед українських компаній — учасників CES дві працюють у сфері біотехнологій. Це розробник роботизованого протезу Esper Bionics та творці розумного датчика для милиць ComebackMobility, здатного правильно розрахувати навантаження на тіло. Проєкт Cardiomo – це унікальний сенсор ранньої діагностики серцево-судинних захворювань, що вміє зчитувати кардіограму, а також стежити за частотою серцевих скорочень та дихання. У гострих ситуаціях гаджет здатний відправити сигнал тривоги лікареві або родичам людини, на яку прикріплено Cardiomo.

На CES-2022 був представлений шолом віртуальної реальності Unlink VR, що працює з використанням лазерних променів, завдяки чому геймеру, який одягне пристрій, не заважатимуть дроти. Ще одна технологія – це світлодіодна маска Qudi, яка відображає рух губ носія і навіть демонструє емоції. Хоча напрям Covid-Tech потихеньку згасає, такий гаджет для світу, в якому маски стають обов'язковим аксесуаром, може бути дуже корисним.

Крім того, на CES були представлені органічна зубна щітка Effa від українських розробників, біокамін зі штучним вогнем Neverdark та проєкт створення анімованих аватарів Manna.

Технології майбутнього

Анонси, зроблені в рамках CES-2022, демонструють напрямки, в яких розвиваються технології, та одночасно дозволяють зробити прогнози того, яким буде техноринок у найближчі роки. Окрім традиційних новинок – ноутбуків, телевізорів та смартфонів – на CES можна було побачити цікаві розробки у сфері Health-Tech (MedTech) – технологій для здоров'я, а також рішень для транспорту та ігор. Віртуальна та доповнена реальність з новинок, доступних гікам та співробітникам ІТ-компаній, стають елементом повсякденного життя та роботи. Так само як і мейнстрімом стає інтернет речей з його розумними містами та розумними будинками. Хоча на виставці було показано безліч рішень для віртуальної реальності, метавсесвіт явно не потрапив до сфери інтересу учасників CES. Ймовірно, тому, що поки що нам далеко до реальних втілень цієї мрії Марка Цукерберга.

    Реклама на dsnews.ua