• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 45
Спецпроєкти

Війна із природою: Росія пошкодила в Україні 20% заповідників, 3 млн га лісів, збитки на 1,35 трлн грн

Російські окупанти завдали збитків довкіллю Україні на понад 1,35 трлн гривень. В країні вже постраждала третина лісового фонду та 20% природоохоронних територій

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці Рахункової палати, передає "ДС".

"Внаслідок дій країни-терориста довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн. Але, як стверджують екологи, навіть ця шалена сума не відображає реальної картини", — цитує відомство дані Оперштабу з фіксації екозлочинів РФ.

Так, щодня через лісові пожежі, від горіння нафтопродуктів і загоряння промислових об’єктів у повітря потрапляють небезпечні речовини.

"З початку війни кількість таких викидів перевищила 67 млн тонн. Для порівняння: у 2021 та 2020 роках вони складали лише 2,2 млн тонн на рік", — пояснюють в повідомленні.

Тим часом загалом в Україні вже постраждало 3 млн га лісів, а це майже третина лісового фонду нашої держави. При чому деякі з них — втрачені назавжди.

"Росія перетворила наші родючі чорноземи в найбільш забруднені вибухівкою землі у світі. Близько третини території України потребуватиме розмінування, на що знадобиться щонайменше 10 років", — зазначили в повідомленні.

Крім того, війна загрожує не лише навколишньому середовищу України, а вже спричинила низку проблем для довкілля в Європі і в перспективі загрожує ще більшими – окупанти замінували дамбу Каховської ГЕС та вдаються до ядерного шантажу на окупованій Запорізькій АЕС.

Як повідомили у Всесвітньому фонді природи WWF-Україна, 20% природоохоронних територій України потерпають від війни, також через бойові дії постраждали 3 млн га лісів.

У російській окупації залишаються 8 заповідників та 10 національних природних парків.

Зокрема, у зоні ризику опинилися 2,9 млн га Смарагдової мережі, території якої є значною частиною природоохоронної мережі Європи і яка охороняється у межах законодавства ЄС та Ради Європи.

Також під загрозою знищення перебуває 16 об’єктів, які захищаються Рамарською конвенцією про водно-болотні угіддя, площею майже 600 тис. га. Ці території мають міжнародне значення, як середовища водоплавних птахів

Наприклад, водно-болотне угіддя "Архіпелаг Великі і Малі Кучугури" площею 7 740 га нині деокуповане, втім через близьке розташування до лінії фронту перебуває під загрозою знищення.

"Ці цифри можуть зростати, адже на частині територій досі тривають бойові дії, а решта перебуває під окупацією чи очікує на розмінування", – кажуть в організації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua