• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Хвиля фейкових повідомлень про мінування: експерт розповів, чого хочуть домогтися "телефонні терористи"

Численні неправдиві повідомлення про мінування різноманітних об'єктів в Україні — це сплановані операції, значна частина з них проводиться спецслужбами Росії

Спецслужби РФ намагаються спровокувати паніку та дестабілізувати роботу правоохоронців
Спецслужби РФ намагаються спровокувати паніку та дестабілізувати роботу правоохоронців / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в інтерв'ю "ДС" екскерівник Центру спеціальних операцій "А" СБУ, експерт Українського центру аналітики та безпеки Олександр Устименко.

"Думаю, що зараз ми бачимо залучення до цих процесів спеців з РФ. Використовуються також методи груп організованої злочинності. Тобто штучні мінування — це операції сплановані, і велика частина з них проводиться спецслужбами Росії", — зазначив він, коментуючи збільшення кількості повідомлень про замінування останнім часом.

За словами Устименка, повідомлення надходять і з території Росії, і від громадян України. Деяких з "мінерів" затримують, як нещодавно у Кривому Розі та Мелітополі.

"Затримують, якщо це можливо і здійснюється з території України. Але більшість "мінувань" проводяться не з нашої території. Якби правоохоронні органи опублікували статистику, це було б очевидно", — додав експерт.

На його думку, спецслужби РФ намагаються спровокувати паніку та дестабілізувати роботу правоохоронців.

"Питання в тому, яку мету ставлять спецслужби РФ, діючи таким чином. По-перше, це намагання посіяти паніку серед населення України. Ця хвиля почалася на новорічні свята, коли маса приїжджих, туристів, такі дії, звичайно, спровокували тривожний стан. По-друге, це дестабілізація роботи всієї правоохоронної системи, бо ми розуміємо, коли "заміновано" всі школи, скільки сил і часу було задіяно з боку Національної поліції на заходи з перевірок, розслідування тощо", — пояснив Олександр Устименко

Як писала "ДС", у Чернівцях 22 січня надійшло сім повідомлень про мінування різних об'єктів, зокрема аеропорту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua