• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Апокаліпсис близький. Як чергове передбачення кінця світу виявилося нісенітницею

Відповідь на запитання "коли все це закінчиться" завжди затребувана. Це породжує пропозицію над ринком різноманітних кінців світу, різної довжини, виду та близькості до споживача.

Реклама на dsnews.ua

Аллен Егон Чолакян (Allen Egon Cholakian), "фізик, кліматолог і фахівець зі сталого розвитку з Гарвардського університету", як він себе презентує, звернувся про те, що всередині Землі знаходиться внутрішній шар значно більше зовнішнього відбуваються процеси, які можуть призвести до її знищення. Повний текст звернення Чолакяна, з раптовим перекладом російською мовою, доступний на ютубі. Кількість переглядів перевищила 200 тисяч і продовжує зростати.

Спойлер: але черговий кінець світу, як завжди, виявився обдурюванням.

Спроби знайти в Мережі інформацію про роботи Чолакяна та про його колишні заяви (раптом, це в нього сезонне?) особливого успіху не принесли. Єдине, що вдалося встановити достовірно — те, що він віддає перевагу другому імені — Егон. Егон Чолакян має сторінки в LinkedIn і FB, а в профілі FB можна відстежити зв'язок з Катериною Одарченко та SIC GROUP Ukraine. Що вже цікаво.

Проте встановити точний рік народження Чолакяна з Мережі не вдається ніяк, і це вже дуже дивно. Основні біографічні дані, а також список наукових праць відомого вченого, яким оголошує Чолакян, як правило, доступні. І маловідомого, але який має хоч якісь реальні наукові праці – теж. Крім того, Чолакян стверджує, що активно працював ще за часів президентства Рональда Рейгана, лобіюючи СОІ. Це було 35-40 років тому, на вигляд йому максимум 70-75. Більше того, Чолакян повідомляє і про попередню роботу з Гарвардським бюро законодавчих досліджень (1971-72) – а це, на хвилину, понад 50 років тому. Причому, за його твердженням, він одночасно працював аналітиком із податкового законодавства в Об'єднаному податковому комітеті США.

Ну, гаразд, а де ж список робіт з фізики елементарних частинок? Де робота в ЦЕРНі, в якому він займався, за його твердженням, чи то розробкою колайдера, причому, незрозуміло, в які роки і якого, чи існуючого, чи задуманого йому на зміну (а, що, і такий є?), чи то аналізом результатів експериментів. Та хоч чимось — де список робіт хоча б з однієї дисципліни з багатьох, про які він говорить? І де, зрештою, рік народження, який міг би хоч почасти розв'язати ці загадки. За даними Kliker Чолакян, за його твердженнями, навчався у 24 (!) навчальних закладах, жив у Мельбурні (переїхав у 1971 році), Тегерані (переїхав у 1978 році), Гамбурзі (переїхав у 1981 році), Токіо (переїхав у 1991 році) ) і зараз живе в Кембриджі, штат Массачусетс. Хто не в курсі, це не той Кембридж, де університет. Це навпаки через Атлантику.

Загальний висновок: так не буває. Вся біографія Чолакяна — очевидний фейк, і він сам — фейк. Це стає зрозумілим вже без будь-яких варіантів після перегляду відеозвернення.

Залишаючи осторонь нещодавню участь Чолакяна в "спільному засіданні Нобелівського комітету та Національної академії наук у Вашингтоні, де обговорювалися питання місінформації та дезінформації", що взагалі не лізе ні в які ворота, в них також не лізе ні перелік (ще один!) його наукових. інтересів, ні біографічні подробиці про співпрацю з Білим домом при Ніксоні та Форді (1969-1977, та він, схоже, безсмертний!). Але все це, як казав герой Гашека про звичку свого денщика пити в шинку за його рахунок, ще можна було б стерпіти, якби "наукове обгрунтування" майбутнього кінця світу мало хоч якось пристойний вигляд. Але й воно не лізе в жодні ворота. Не укладаються в одну схему антропогенний вплив на клімат Землі і "дестабілізація ядра Землі", а також "стрибкоподібна зміна обертання планети" і "зміщення осі її обертання". Три останні явища, до речі – нормальні процеси в рамках системи Земля-Місяць, вони відбуваються постійно, і жодних катастроф не обіцяють.

Реклама на dsnews.ua

Словом, чергове пророцтво про кінець світу очікувано виявилося пустушкою. Розбирати найдовше, на годину з гаком, звернення Чолакяна можна довго, аналізуючи кожну фразу – але нічого, крім демагогії, що паразитує на безграмотності пересічного споживача контенту, там немає. Як завжди, у виступі поставлено і блок проти здорового глузду – мовляв, ясна річ, світові уряди все це знають, але приховують від народу.

На цьому можна було б поставити крапку, згадавши незлим і не особливо тихим словом рівень журналістів, які широко розпиарили цю марення, якби вона не була розпиарена так широко. Звичайний міський божевільний, на рівному місці, без вкладення коштів так не розкрутиться. Іншими словами Чолакяна вкидають у наш інформаційний простір цілком навмисно, що підтверджують зв'язки з Катериною Одарченком та SIC GROUP Ukraine. А, значить, за першим вкиданням піде другий, і невгамовного "вченого всіх наук" скоро будуть продавати нам, як колись пірамідки. Або Марію Деві Христос. До речі, якщо судити з подальшої долі продавців, це цілком прибутковий бізнес.

Але продавати кінець світу окремо – не цікаво. Його обов'язково потрібно пришити до якогось діяльного організму або групи осіб, який цим кінцем користуватиме розслаблену дурню-публіку, але вже за неї, дурні гроші.

Як не дивно, кінцевий замовник виявився дуже швидко. Потрібно було просто набратися терпіння і прослухати марення Чолакяна до 20-ї хвилини приблизно.

У такому 20-хвилинному проміжку був свій великий сенс. Людині, яка хоч трохи розуміє, яку завірюху несе Чолакян, слухати її цілих 20 хвилин було нестерпно важко. Таких людей організаторам і потрібно було відсіяти, отримавши після їх відфільтрування тупу масу, що легко навіювалася. Будь це не так, версію прийдешньої катастрофи, і, тим більше, біографію Чолакяна можна було б опрацювати переконливіше, щоб вони витримували хоча б поверхневі перевірки. Так от, відсіявши дуже розумних, автори спічу Чолакяна вивалили на стіл козирі. Виявляється, прозріння спіткало його не саме собою, а лише завдяки знайомству з глобальним та доленосним міждисциплінарним підходом, який у своїй доповіді, у листопаді 2022 року, виклали експерти з американського відділення Благотворчого суспiльства. Це вже було дещо. Ну, а слідом за Творчим суспільством випливла, як водиться, і Аллатра, яку Егон Чолакян теж згадав.

І все одразу стало зрозуміло. Конспірологи, тісно пов'язані з Кремлем, і існуючі на його гроші — а "Аллатра" та "Благотворче суспільство" це саме вони, — готують чергову операцію.

Писати про "Благотворче суспільство" і "Алатра" немає особливого сенсу. Звичайно, Вікіпедія — так собі джерело, але дві статті, на які дано посилання, написані сумлінно, і рясніють робочими посиланнями на першоджерела. З них можна отримати цілком достовірну інформацію про діяльність цих об'єднань, безсумнівно – проросійських, пов'язаних з російськими спецслужбами, які оперують явно неправдивою інформацією та виконують замовлення щодо деструкції та хаосизації українського суспільства.

Яку саме операцію готують цього разу наші мишобрати, поки не зрозуміло, тут треба зачекати на розвиток подій. Але, зрозуміло, що готують вони якусь ганьбу, під виглядом боротьби за все хороше і мир у всьому світі — словом, все як завжди. Загалом, sapienti sat і попереджений – отже озброєний. Зустрічаєте прізвище Егон Чолакян – твердо знаєте, з ким, а точніше з чим маєте справу.

А про майбутній кінець світу, який ніяк не настане, і про те, чому ця тема така приваблива, що дивані "експерти у всьому" незмінно летять на неї, як бабусі метелики на вогонь, і чому вона приносить величезні гроші, ми, при нагоді, поговоримо детальніше. Можливо, і у зв'язку з подальшим розвитком комбінації із Чолакяном.

    Реклама на dsnews.ua