• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Вибори в НаУКМА можуть не визнати дійсними, бо низку бюлетенів було пошкоджено

Другий тур виборів у Києво-Могилянській академії пройшов, однак його підсумки можуть бути не визнані через інцидент з викраденням урни та пошкодженням бюлетенів

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів голова Офісу Української асоціації студентів (UAS) Володимир Ксенич у Facebook.

За його словами, наразі є три варіанти, що буде з виборами в НаУКМА після спроб зриву. Перший — викрадені та зіпсовані бюлетені визнають недійсними та рахуватимуть з того що є, і за таких умов МОН може не визнати переможця. Другий варіант — повторне проведення другого туру, а третій - "Могилянку очікуватимуть шості вибори, бо ці не визнають такими, що відбулися", вважає Ксенич. 

У другому турі за крісло ректора Могилянки змагалися Сергій Квіт і Олександра Гуменна. У першому турі Квіт обійшов жінку із різницею лише у 31 голос. У другому ж турі — попри низьку явку (ще нижчу, ніж у першому турі), Квіт за даними студентського телеграм-каналу "Вибори ректора КМА" набрав на 44 голоси більше, ніж Гуменна.

У закритих студентських пабліках вже не виключають страйку, зокрема, через "ганебний інцидент для Могилянки" із викраденням бюлетенів, який не тільки ставить під сумніви чесність виборів, але й "дискредитує навчальний заклад з багаторічною історією". 

Нагадаємо, під час голосування у НаУКМА сьогодні була викрадена одна скринька з бюлетенями. 

Інша, судячи з фото, була пошкоджена зеленкою. Через деякий час Сергій Квіт повідомив, що скриньку знайшли. Хто та де саме — не відомо й досі. Після того, як її повернули на місце, Квіт почав закликати виборців йти на дільниці та голосувати.

У зниклу на певний час скриньку могли вкинути бюлетені за когось із кандидатів, коментують студенти в тг-каналі "Вибори ректора КМА".  

До цього, НаУКМА безуспішно намагалася обрати ректора чотири рази. Тому уже два роки, як заклад не має офіційно призначеного керівника.

    Реклама на dsnews.ua