• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Єнін розповів про плани організаторів масових заворушень у Києві: хотіли застосувати бойові гранати (ВІДЕО)

Заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін розповів нові деталі щодо викриття організаторів масових заворушень, зазначивши, що розглядалося застосування бойових гранат.

Євген Єнін
Євген Єнін
Реклама на dsnews.ua

Про це Єнін зазначив в ефірі телеканалу "Дом", передає "ДС".

"Нас надзвичайно засмутив той факт, що, крім основної групи, в складі громадського заходу мала бути запасна група, яка, за словами замовника, мала "підстрахувати" дії основної. Безумовно, Національна поліція ще довго могла би спостерігати і здійснювати "підконтрольну діяльність" щодо цих зловмисників, якби не той факт, що "підстрахуванням" можна було би передбачити будь-що: аж до бойових гранат і деяких інших "сюрпризів", які загрожували би життю і здоров’ю киян", — зазначив Єнін.

Посадовець додав, що основні плани охоплювали застосування бутафорської крові, вогнегасників і фаєрів, які мали би спровокувати нестабільність.

Крім того, за його словами, планували палити шини, які, на думку організаторів, мали би спричинити агресивні сутички з правоохоронцями, а згодом почати робити розголос про "жертв" сутичок.

Єнін сказав, що до поліції звернувся один із підозрюваних, який займається організацією мітингів за гроші. Буцімто, його здивували дуже високі ціни замовників.

Слідство спільно зі Службою безпеки перевіряє інформацію про зв’язок організаторів цих заворушень із російськими спецслужбами. Також слідчі шукають осіб, яких хотіли залучити до організації подібних заворушень в інших містах України. 

Як повідомляла "ДС", 30 січня стало відомо, що поліція затримала групу громадян, які планували масові заворушення.

Очільник МВС Денис Монастирський на брифінгу 31 січня зазначив, що ця акція була спрямована саме на насильницькі дії. Крім того, Монастирський заявив, що масові заворушення, що планувалися на території України, могли охопити чотири області нашої країни. Серед них — регіони, що межують із Росією.

У цій справі було затримано скандального колишнього полковника поліції Юрія Голубана.

Печерський районний суд Києва обрав Голубану запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua