• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

З Херсона через постійні обстріли російських окупантів виїхало 80% мешканців

У Херсоні залишаються жити 60 тисяч людей — це 20% від населення міста до повномасштабного вторгнення

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів пресофіцер Херсона Дмитро Плетенчук під час брифінгу в Медіацентрі Україна, передає "ДС".

"100 тисяч людей (із понад 300 тисяч, які жили до 24 лютого 2022 року, — "ДС") виїхали під час окупації, а після початку обстрілів виїхала решта. [Залишаються] переважно соціально незахищені верстви населення, які не можуть дозволити собі евакуацію, або дуже патріотичні люди", — зазначив Плетенчук.

За його словами, безпечних місць у Херсоні немає, тому влада закликає людей евакуюватися. 

"Зараз ми не бачимо великого потоку людей, які виїжджають із Херсона. І в саме місто люди теж не повертаються. Мабуть, правильно, тому що ситуація небезпечна", — сказав пресофіцер.

Плетенчук додав, що найбільш небезпечним у Херсоні є мікрорайон Острів, де окупанти обстрілюють комунікації систем життєзабезпечення. 

"Там досі залишаються люди, навіть із дітьми. І в них постійно виникають проблеми з енергопостачанням, тому що ремонтні бригади не завжди туди можуть виїхати через небезпеку", — пояснив пресофіцер.

Та попри постійні обстріли росіян не можна сказати, що в Херсоні виникла "гуманітарна катастрофа", зауважив Плетенчук. За його словами, у місті є водо- й теплопостачання, працюють магазини, аптеки та пункти видачі гуманітарної допомоги.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua