• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Зеленський відповів на петицію про відміну карантину та вакцинації

Президент відповів на петицію про "Повне скасування карантину та добровільно-примусової вакцинації від COVID-19", яка була створена 27 вересня

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідь розміщена на сайті глави держави, передає "ДС".

Так, у петиції висловлюється пропозиція щодо повного скасування карантину та інших заходів протидії поширенню COVID-19, у зв'язку з тим, що, на думку автора петиції Юрія Ахрамєйка, ця хвороба може бути фейковою.

У відповіді президента йдеться, що згідно з Конституцією України людина, її життя та здоров'я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, кожна людина має право на охорону здоров'я, а держава забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя.

Засади охорони здоров'я визначаються виключно законами України. Основами законодавства України про охорону здоров'я встановлено обов'язок громадян України не лише піклуватися про своє здоров'я та здоров'я дітей, а й не шкодити здоров'ю інших громадян, а також у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди та робити щеплення (пункти "а" та "б" ст. 10 Конституції).

При цьому передбачено, що щодо окремих особливо небезпечних інфекційних захворювань можуть проводитись обов'язкові медичні огляди, профілактичні щеплення, лікувальні та карантинні заходи у порядку, встановленому законами України. Зокрема, передбачена обов'язковість профілактичних щеплень проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця та кору.

Крім того, згідно із законами України про охорону здоров'я, для запобігання поширенню інших інфекційних захворювань обов'язковими профілактичними щепленнями підлягають працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб.

"Таким чином, суспільні відносини щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя, правові, організаційні та фінансові засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій врегульовані законодавством України", — наголошується у відповіді на петицію.

Зеленський подякував усім, хто підписався під петицією, а також закликав берегти себе та близьких.

Як повідомляла "ДС", раніше Володимир Зеленський звернувся до голови Верховної Ради та прем'єр-міністра з проханням опрацювати пропозиції, викладені у петиції про запровадження кримінальної відповідальності за примусову вакцинацію.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua