• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

Жадан отримає німецьку літературну Премію миру

Український письменник, поет і музикант Сергій Жадан став лауреатом Премії миру німецької книжкової торгівлі

Сергій Жадан
Сергій Жадан
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Укрінформ", передає "ДС".

"Ми вшановуємо українського письменника та музиканта за його видатну мистецьку творчість та гуманне ставлення, звернене до людей, які воюють, і за те, що він допомагає їм, ризикуючи своїм життям", — мовиться у заяві журі.

Як зазначається, у своїх романах, нарисах, віршах та пісенних текстах Сергій Жадан "переносить нас у світ, який зазнав великих потрясінь і водночас живе традиціями. Його тексти розповідають, як війна і руйнування входять у цей світ і стрясають людей. При цьому письменник знаходить власну мову, показуючи нам те, чого багато хто довго не хотів бачити".

"У поетично-радикальному тоні Сергій Жадан досліджує, як попри все насильство люди в Україні намагаються вести незалежне життя, позначене миром і свободою", — вважають члени журі.

Також вказано, що заснований письменником благодійний фонд підтримує освітні та культурні ініціативи в зоні бойових дій на сході України з 2017 року. Жадан живе у Харкові, де організує концерти, рятує людей із зруйнованих кварталів, читає вірші та надає допомогу по місту. Його останні статті про ситуацію в Україні – це "сучасні документи про те, як люди, що там живуть, намагаються організувати своє повсякденне життя в умовах насильства та погроз", наголошують організатори.

Сергій Жадан на сторінці у Facebook подякував за премію і наголосив на важливості присутності України в німецькому інформаційному просторі.

"Ми потребуємо зброї, але інформаційної підтримки ми потребуємо так само. Ми маємо перемогти в цій війні, ми мусимо захистити своє майбутнє. Тому сьогодні кожен вияв підтримки української культури працює на нашу перемогу", — заявив він.

Церемонія вручення премії відбудеться 23 жовтня у Франкфурті. Вона присуджується з 1950 року, розмір винагороди — 25 тис. євро.

Як писала "ДС", роман Сергія Жадана "Інтернат" став переможцем щорічної літературної премії Європейського банку реконструкції та розвитку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua