• USD 36.6
  • EUR 35.2
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

"ЖІНКИ зі СТАЛІ" запропонували МКЧХ об'єднатися заради військовополонених

В середу, 31 серпня, в Києві відбулася зустріч родин українських захисників з генеральним директором Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Робертом Мардіні

Реклама на dsnews.ua

ГО "ЖІНКИ зі СТАЛІ" об’єднує родичів військовополонених, зниклих безвісти бійців та загиблих при захисті суверенітету України.

Голова громадського об'єднання Наталія Зарицька на зустрічі порушила ключове питання: що можемо ми, як родичі військовополонених, зробити, щоб посилити МКЧХ, й чим допомогти, щоб у цієї організації з’явилася можливість повною мірою виконувати свою місію. Вона наголосила, що світ не може бути бездіяльним, спостерігаючи за катастрофічною ситуацією з українськими військовополоненими та має зупинити цей середньовічний жах.

Під час зустрічі обговорили гостру потребу в організації гуманітарного конвою, а також питання доступу до всіх військовополонених, згідно Женевської конвенції.

"ЖІНКИ зі СТАЛІ" наголосили, що держава Україна повною мірою дотримується норм міжнародного гуманітарного права — російські військовополонені забезпечені усім необхідним, мають гідні умови утримання та повноцінне харчування, на відміну від українських, яких утримує РФ.

Роберт Мардіні зазначив, що організація працює в модальностях приватності, конфіденційності та нерозголошення інформації.

Водночас він запевнив, що наразі йде розширення штату працівників організації, вони будуть більш ретельно спостерігати за умовами утримання українських військовополонених, як тільки РФ надасть доступ до них.

Метою візиту Роберта Мардіні в Україну було підсумовування результатів роботи гуманітарної діяльності організації. Завтра, 2 вересня, він їде зі своєї місією до Москви.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua