• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Багатомільйонну заставу як альтернативу тримання в СІЗО ВАКС визначив Кауфману

Вищий Антикорупційний Суд (ВАКС) відправив у СІЗО бізнесмена Бориса Кауфмана, але визначив заставу в 129 млн грн

Борис Кауфман
Борис Кауфман
Реклама на dsnews.ua

Запобіжний захід одеському бізнесмену та екснардепу, якого днями затримали детективи НАБУ обрав слідчий суддя ВАКС Ярослав Шкодін, пише "ДС", посилаючись на "УП".

Якщо Кауфман внесе заставу, то його чекає низка обмежень: не покидати межі міст Києва та Одеси, не комунікувати зі свідками та підозрюваними у справі і зобов’язаний буде носити електронний браслет.

За даними слідства, злочинна організація, керівниками якої, ймовірно, є Борис Кауфман та його партнер Олександр Борухович (колишнє прізвище — Грановський) щомісяця отримували прибутків у середньому по 12 млн грн. НАБУ та САП стверджують, що учасники "банди" займались регулярним підкупом владців Одеської міськради.

За інформацією САП, з осені 2021 року учасники злочинної організації контролювали питання забудови в Одесі, розпорядження коштами місцевого бюджету, а також діяльність комунальних підприємств та їхню взаємодію з приватним сектором ринку. Фактично злочинна організація тримала під контролем усі значні бюджетні витрати Одеси та погоджувала основні питання порядку денного сесій.

Взяти Кауфмана на поруки зголосилися директор тютюнового монополіста "Тедіс" Тарас Корніяченко та гендиректор одеського ФК "Чорноморець" Анатолій Місюра. Обоє фактично є підлеглими підозрюваного. У Центрі Протидії Корупції кажуть, що більша частина засідання відбувалася у закритому режимі, як і проголошення судового рішення.

Дії бізнесмена та колишнього народного депутата України (IV скликання), яких слідство вважає організаторами злочинної схеми, кваліфіковані за ч. 1. ст. 255, ч. 3 ст. 369 КК України. Їхній довіреній особі інкриміновано ч. 2 ст. 255 та ч. 3 ст. 369 КК України.

    Реклама на dsnews.ua