• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Кар’єрні карти та онлайн-академія. Як утримати професіоналів у транспортній компанії

В Україні, як і у всьому світі, спостерігається дефіцит кадрів. Причиною стали трудова міграція та пандемія, які вплинули на ринок праці

Власниця SAT Світлана Мільгевська
Власниця SAT Світлана Мільгевська
Реклама на dsnews.ua

Експерти називають 2021-й роком кандидата, в 2022 р. змін не прогнозують. Дефіцит кваліфікованих кадрів, особливо робітничих спеціальностей, є майже у всіх сферах. І цей дефіцит тільки зростатиме, якщо вчасно не вжити заходів як з боку держави, так і з боку бізнесу.

За останній рік кількість вакансій в Україні зросла більше ніж удвічі. Про це свідчать дані ринку. Якщо у вересні 2020 р. українські роботодавці пропонували 53 тис. вакансій, то у такий же період 2021 р. їхня кількість зросла до 108 тис.

Бізнесу необхідно шикуватися в чергу за кваліфікованими робітниками — логістами, водіями, слюсарями та ін. У 2021 р. потік трудової міграції відновився і навіть перевищив показники початку пандемії. Якщо питання не вирішити своєчасно, то неважко порахувати економічні втрати бізнесу та економіки.

Що робити? Кейс SAT

Транспортна логістика в Україні продовжує зазнавати труднощів із наймом та утриманням кваліфікованих працівників, що викликає ефект доміно по всьому ланцюжку поставок.

Істотно зросла потреба в таких працівниках, як водії, кур’єри, транспортувальники, експедитори. Наприклад, дефіцит робітників складу становить понад 10%. У галузі посилилася конкуренція за фахівців із цих сфер. На вибір кандидата впливають компенсаційний пакет та умови праці, але й тут є певна межа у запропонованих умовах.

Кожна компанія має розробити свій механізм, щоб запобігти ризику довгострокового дефіциту кадрів. Тому ми для себе вибрали два шляхи: аутсорсинг складського персоналу та зміну формату підрозділів для ефективної транспортної логістики.

Реклама на dsnews.ua

У SAT розроблено цілу систему дій, яка може стимулювати прагнення співробітника до розвитку.

Одним із інструментів, що допомагає працівнику розвиватися, стала кар’єрна карта для офісного співробітника. Вона складається з таких пунктів.

Перший — індивідуальний план розвитку. Він розробляється за підсумками глибинного інтерв’ю з фахівцем і включає точні індекси та показники: людям потрібно спиратися на щось конкретне, інакше вони не будуть достатньо мотивовані. Також сюди входять навчання, тестування, реалізація цілей. Ми створили внутрішній навчальний центр та підкріпили його можливістю онлайн-навчання.

Другий — висока оцінка розвитку за індивідуальним планом. Вона складається з оцінки на кожному етапі, яка прив’язана до отримання бонусу.

Третій — просування кар’єрними сходами за підсумками виконання індивідуального плану.

І четвертий — тенденція до успішного виконання поставлених цілей пропорційна тенденції зростання соцпакету.

Також ми вкладаємо вагомі інвестиції у внутрішні корпоративні програми та навчання, що дає можливість розвивати свої навички та приносити результат.

Персонал у відділеннях

Описаний вище інструмент більше підходить до офісного персоналу, ніж до лінійних посад. Для складських працівників ми пропонуємо такі заходи.

По-перше, на постійній основі проводимо навчання. Для цього у нас функціонує онлайн-академія SAT, де будь-який співробітник може у вільний час отримати необхідні знання та навички. Онлайн-академія працює в одному з найпопулярніших месенджерів. 

По-друге, всі навчальні матеріали перетворюються на відеоконтент. 

Замість того щоб читати 10 аркушів інструкції, достатньо подивитися навчальний ролик.

По-третє, всі показники роботи вантажних відділень перенесли в онлайн. Щоб побачити свої результати, керівнику відділення не потрібно формувати складні звіти, а достатньо відкрити дашборд та побачити умовно аналітику роботи свого підрозділу порівняно зі 170 іншими відділеннями та загальними цільовими показниками. Для реалізації проєкту SAT обрав собі програмне забезпечення Power BI.

По-четверте, щотижня увесь керівний склад відділень зустрічається онлайн, щоб обговорити результати та визначити план майбутніх заходів.

Так ми даємо співробітникам можливість розвиватися за допомогою інформаційних технологій.

Не нехтуйте онлайн-форматом

Як показав внутрішній NPS, віддалена робота є привабливою умовою праці. Багато наших офісних співробітників відмовилися працювати в офісі, аргументувавши тим, що онлайн-формат комфортніший і вигідніший економічно. Ми врахували ці побажання та запровадили новий формат дистанційної роботи: 80% часу команда працює віддалено, а 20% — в офісі. На сьогодні загальна кількість офісних співробітників, які працюють за таким форматом, становить 30% (раніше це був 1%).

Звичайно, віддалена робота прямо впливає на формування нових вимог до навчання та мотивації. У зв’язку з цим у SAT розроблено та впроваджено СВК (система внутрішніх комунікацій). Одне із завдань — збереження атмосфери команди та почуття причетності. Наприклад, ми регулярно зустрічаємося з колегами на "кіно по п’ятницях". Це неформальні зустрічі онлайн, які дозволяють бути причетними до загальної справи.

Про майбутнє

В Україні мешкає багато талановитих людей. Ми можемо сміливо стверджувати, що за правильно впроваджених інструментів можливо створити систему, в якій буде реалізовано потенціал співробітників. Талановиті студенти, менеджери середнього рівня, топ–менеджери, незважаючи на всі складнощі, стануть високопрофесійними фахівцями.

Компанія SAT вже робить системні кроки у цьому напрямку та відкрита до взаємодії та діалогу з усіма учасниками ринку.

Ми запрошуємо всіх до обміну досвідом, об’єднання навчальних центрів, участі в дискусіях, мозкових штурмах, спрямованих на пошук системних рішень, які допоможуть вирішити питання з дефіцітом кваліфікованих кадрів.  

    Реклама на dsnews.ua