• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Надія Омельченко: Керівники й команди, які не дають співробітникам свободу рішень, не будуть ефективними

Компанія "ІТ-Інтегратор" є найбільшим розробником і постачальником ІТ-рішень для корпоративного і державного секторів в Україні. Основою HR-стратегії компанії є лояльність до своїх співробітників, сильна корпоративна культура та численні програми розвитку персоналу. Про основні кадрові тренди розповідає віцепрезидентка компанії

Надія Омельченко
Надія Омельченко
Реклама на dsnews.ua

— З 2020 р. бізнес переживає непрості часи. Як ваша компанія взаємодіє зі співробітниками та підтримує їх?

— Пандемія кардинально змінила запити співробітників щодо того, що їх мотивує і що вони цінують у роботі. В усьому світі рівень залученості та енергії працівників знижуються. Можемо говорити про так званий феномен "великого звільнення". У 2021 р. 35% із 2800 опитаних ІТ-фахівців заявили, що планували шукати нову роботу в найближчі кілька місяців. 

Ця проблема стає одним з головних викликів роботодавців – співробітників дійсно важко стримувати від звільнення. Треба чітко розуміти, що людей у конкретній компанії утримує не лише завдання по роботі, але й близькість до колег, неформальні комунікації, коли колектив надихає тебе на розвиток, цікаві проєкти, створення чогось нового та інноваційного. Компанії, які втратили цей зв’язок усередині колективу, мають дбати про його відновлення. 

— Як робота під час глобальної нестабільності у світі впливає на корпоративне середовище та які менеджерські практики ви впроваджуєте через неї?

— Ми дійсно вже живемо у новій парадигмі так званого нового світу BANI (Brittle (крихкий), Anxious (тривожний), Nonlinear (нелінійний), Incomprehensible (незбагнений). У ній стає ще більше невизначеності, крихкості. Це призводить до того, що команди та керівники, які не розвивають свій персонал, не вчать його приймати рішення самостійно, не будуть ефективними. Коли навкруги так багато невизначеності, варто відмовлятися від мікроменеджменту і від тотального контролю в компанії, перейти до формату, при якому у співробітників більше самостійності та можливостей приймати власні рішення. Але при цьому потрібно навчити їх, як це робити.

Наразі у співробітників компаній існують такі основні очікування: здорові робочі стосунки, захищеність робочого місця, підтримка від роботодавця у складні періоди. Дуже важливо, наскільки керівнику довіряють у тому, як він прийматиме рішення на захист інтересів команди та бізнесу. 

— Що потрібно робити, щоб співробітник хотів працювати у вашій компанії?

Реклама на dsnews.ua

— Ми вже не перший рік живемо у реальності постійного загострення конкуренції та боротьби за кадри на IT-ринку. Компанія має постійно розвивати людей, давати їм можливість почуватися частиною команди, розділяти спільні цінності, надавати підтримку і відчуття, коли ти не просто виконуєш якусь частину завдання. Якщо компанія готова і вміє це давати, співробітники залишатимуться частиною цієї команди. 

— Що ви зробили для розвитку корпоративної культури у 2021-му?

— Всі наші кадрові практики спрямовані на те, щоб спростити процеси, зробити їх зручними, гнучкими, зробити більш доступними комунікації між керівником і співробітником. Також ми бачили, наскільки минулий рік був важким психологічно, вигоряння працівників набуло загрозливих масштабів. Тому ми вирішили додати у неформальну корпоративну культуру елементи, спрямовані на психологічне розвантаження. Зокрема, йдеться про нашу артколаборацію з одним з найкращих сучасних митців – Романом Мініним. Цього року ми хочемо раз на місяць робити зустріч із митцями, дати можливість нашим співробітникам відвідувати мистецькі виставки. Ми продовжимо впроваджувати проєкти та програми підтримки фізичного і психологічного здоров’я наших робітників. Зокрема співпраця з українськими художниками – це дійсно цікавий нам напрямок, який має надихати наших фахівців.  

    Реклама на dsnews.ua