• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Вікторія Гришина: Ми знаємо, як забезпечити ваш бізнес вантажною технікою – грузи та вези

СЕО компанії-оператора орендної комерційної техніки "Райдер Україна" про те, як працює цей бізнес в Україні, на кого він орієнтований та з якими проблемами стикається. Спілкувався Віктор Дворжик

Вікторія Гришина
Вікторія Гришина
Реклама на dsnews.ua

– На наших дорогах багато транспорту, оформленого в бренди виробників. Більшість цих автомобілів є власністю виробничих компаній. Чому ви вважаєте, що оренда може зацікавити таких клієнтів?

– Роль логістики сьогодні важко переоцінити. І від того, чи працює вона як годинник, залежить результат діяльності будь-якої компанії. Для виробника головна мета – виготовлення якісного продукту, а доставка – це вже додатковий сервіс, без якого не можна обійтись, але який ставить перед власником багато додаткових питань: скільки треба мати автомобілів в парку, де їх обслуговувати, де ремонтувати, що робити, коли треба терміново знайти автомобіль на заміну.

Перед розгортанням масштабного бізнесу ми аналізували потенціал ринку, створювали портрет споживача. Наш клієнт – це будь-який бізнес, і не тільки той, який створює готовий продукт. Це може бути і сервісна компанія, яка здійснює виїзне обслуговування, наприклад, сільськогосподарської техніки, і логістичні компанії, і навіть прокатні компанії, які бажають розширити спектр послуг своїм корпоративним клієнтам. Орендувати транспорт може бути вигідно власникам "сезонного" бізнесу. І, звичайно, "Райдер" може стати в нагоді, коли треба дуже швидко знайти вантажівку на заміну власної, яка з певних причин вийшла з ладу.

– Але, певно, "Райдер" не перша компанія, яка надає такі послуги? Наскільки взагалі ринок оренди конкурентний?

– Ринок оренди комерційної техніки такого формату в Україні тільки починає розвиватись на противагу зарубіжним країнам, де взагалі оренда будь-чого – це звичне явище. Є поодинокі пропозиції від класичних прокатних компаній, але такого масштабу, як у нас, немає. Більш того, навіть ті компанії, які спеціалізуються на прокаті легкового транспорту та мають один-два фургони, більше партнери для нас, ніж конкуренти. Є ще сегмент приватних осіб зі своїм власним транспортом. Але це зовсім інший формат співробітництва, пов’язаний з великою кількістю невідомих змінних в рівнянні. А це завжди ризики.

– Добре, тоді який алгоритм роботи з вашою компанією? Це дійсно простіше?

– Це дуже просто! Ви обираєте автомобіль відповідно ваших потреб, підписуєте контракт, сплачуєте за період, який погодимо з вами (якщо це оренда протягом місяця, то повна вартість, якщо більше – платіж розбивається по місяцях), і отримуєте автомобіль по акту прийому-передачі. Більше нічого не потрібно. Розрахунок, звичайно, безготівковий, в гривні, по курсу НБУ, та включає ПДВ. І ніякої застави.

Реклама на dsnews.ua

– І про яку саме техніку йде мова?

– Ми обмежені лише форматами тієї техніки, яку має Ryder в Америці, весь наш парк – це американські автомобілі, які були у використанні протягом трьох-чотирьох років. Звичайно, всі вони обслуговувались на авторизованих сервісах та власних сервісах Ryder відповідно до регламентів. Ми додатково проводимо технічний огляд кожного автомобіля та здійснюємо планове регулярне ТО. На сьогодні в нашому парку майже 200 автомобілів відомих брендів – Nissan, Ford, GMC. Очікуємо також на нові надходження найближчим часом. Основу складають фургони Nissan вантажопідйомністю близько 1,3 та 1,5 т.

– Це незвична для нашого ринку техніка, чи не виникнуть проблеми з її ремонтом під час використання в Україні?

– По-перше, нашим клієнтам взагалі не треба турбуватись відносно ремонту – все це робимо ми в мережі авторизованих сервісних центрів, а клієнт дуже швидко отримує підмінне авто. А по-друге, зараз це вже не проблема – багато постачальників запчастин, є аналоги, на додачу ми самі імпортуємо запчастини та шини.

Ми завжди кажемо: кожен повинен робити справу, в якій він є професіоналом. Ви є спеціалістом в своїй галузі, а ми – в своїй, і знаємо, як забезпечити ваш бізнес надійною вантажною технікою. Просто "грузи та вези".

    Реклама на dsnews.ua