• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

$15 млрд збитків на рік: Британія, США, Канада і Японія заборонили імпорт російського золота

Британія, Сполучені Штати, Канада і Японія у рамках нових санкцій проти РФ заборонять імпорт золота з Росії. Інші троє представників "Великої сімки" – Франція, Німеччина та Італія – можуть долучитися до рішення після саміту

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в комюніке уряду Британії, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

У ньому зазначають, що це частина нових обмежень проти Росії за напад на Україну, які мають бути оголошені на саміті Групи семи, що проходить сьогодні у Баварії. 

"Ці заходи напряму вдарять по російських олігархах і "у серце" воєнної машини Путіна", — заявив прем’єр Британії Борис Джонсон.

Зазначається, що золото складає вагому частку російського експорту, у 2021 році Росія заробила на ньому близько 15,5 млрд доларів. 

"Значення золота для російської еліти особливо зросло останнім часом — олігархи квапляться купити злитки, щоб уникнути фінансових наслідків західних санкцій. Лондон є важливим світовим торговельним хабом, і британські санкції… будуть мати великий вплив на спроможність Путіна отримувати гроші. З огляду на центральну роль Лондона у міжнародній торгівлі золота та синхронізований крок США, Японії і Канади, цей захід буде мати глобальний ефект", — зазначають у комюніке.  

Британські обмеження на російський імпорт тепер стосується обсягів загальною вартістю близько 16,5 млрд доларів, під персональні санкції потрапили понад 1000 осіб та понад сотня компаній.

Відзначимо, напередодні повідомлялось, що лідери усіх країн "Групи семи" попередньо узгодили запровадити ембарґо на російське золото. Франція, Німеччина та Італія наразі про таке рішення не оголосили.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua