• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Американські автори вирішили судитися з творцями штучного інтелекту

Гільдія авторів і 17 відомих письменників подали колективний позов за порушення авторських прав на компанію OpenAI, яка створила ChatGPT

Реклама на dsnews.ua

Позов подано до суду Південного округу Нью-Йорка, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Усе більше авторів подали до суду на OpenAI за порушення авторських прав, приєднавшись до інших авторів у судовому позові проти компаній, які займаються генеруванням штучного інтелекту, за використання їхніх книг для навчання моделей ШІ", – йдеться у повідомленні.

Серед позивачів письменники Джонатан Френзен, Джон Грішем, Джордж Р.Р.Мартін та авторка Джоді Піколт.

Згідно зі скаргою, OpenAI "копіював твори позивачів оптом, без дозволу чи розгляду" та вставляв захищені авторським правом матеріали у великі мовні моделі.

Позивачі додали, що дії OpenAI можуть завдати шкоди ринку письменників, які отримують прибутки від написання творів. Автори стверджують, що подібні кроки можуть призвести до створення похідної роботи, "яка базується, імітує, узагальнює або перефразовує" їхні книги.

Як повідомляла "ДС", в травні в Китаї вперше в світі затримали чоловіка, який створював фейкові новини за допомогою чат-бота ChatGPT і поширював їх у китайських соціальних мережах.

В квітні мер одного з австралійський районів Браян Гуд подасть до суду на компанію OpenAI, якщо вона не виправить неправдиву інформацію свого чатботу ChatGPT про те, що чиновник відсидів у в’язниці за хабарництво.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua