• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Американський професор розповів про символізм удару по "Москві"

Ракетний удар ВМС України по флагману Чорноморського флоту РФ ракетному крейсеру "Москва" — це важлива перемога на морі

Ракетний крейсер "Москва"
Ракетний крейсер "Москва"
Реклама на dsnews.ua

Таку думку у коментарі ВВС висловив директор Інституту вивчення морського потенціалу Росії при Військово-морському коледжі США, професор Майкл Петерсен, передає "ДС".

"Я думаю, вона має і символічне, і воєнне значення", — каже він.

"Це флагман російського Чорноморського флоту, він уже трохи застарів, але це все ще символ російської військової могутності на Чорному морі", — додав професор.

Петерсен нагадав, що внаслідок тимчасової окупації Криму Росією у 2014 р. Україна втратила свій флот, тому той факт, що українці можуть завдавати таких ударів, є дуже символічним та болючим для російського режиму.

Крім того, професор резонно зауважив, що поразка "Москви" має і воєнне значення, оскільки тепер ЧФ РФ буде змушений триматися подалі від узбережжя України.

"Це може вплинути на можливості прямої вогневої підтримки військ та протиповітряної оборони прибережних районів. Я вважаю, що це змусить російських моряків двічі подумати", — резюмував Петерсен.

Нагадаємо, голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко повідомив, що флагман Чорноморського флоту Росії крейсер "Москва" спалахнув після влучення в нього української ракети "Нептун".

У той же час, Міноборони РФ підтвердило пошкодження крейсера внаслідок пожежі, яка спровокувала детонацію боєзапасу. Причини займання у Москві вирішили не називати.

    Реклама на dsnews.ua