• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Amnesty International викрила Росію у військових злочинах

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International звинуватила Росію у скоєнні злочинів проти людяності на території України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у доповіді Amnesty International, передає "ДС".

Звіт створено на основі інтерв'ю з 88 людьми, більшість із яких — мирні жителі Маріуполя, Харківської, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

Правозахисники у своєму звіті вказують, що російські та контрольовані Росією силовики не залишали багатьом громадянським іншого вибору, окрім виїзду до Росії або на окуповані території України.

Крім того, задокументовано правопорушення окупантів під час насильницької процедури перевірки цивільних, так званої "фільтрації", а також факти тортур або інших форм жорстокого поводження. Зокрема, йдеться про довільні затримання, побиття, тортури електрошоком цивільних осіб. Мирних людей утримували у небезпечних умовах, не годували, не давали води та загрожували стратою.

В окремих випадках дітей без супроводу, людей похилого віку та осіб з інвалідністю спеціально вишукували у відносно безпечних місцях і насильно відправляють їх в окуповані Росією частини Донецької області.

За словами генерального секретаря Amnesty International Аньєс Калламар, депортацію мирних жителів із окупованих територій необхідно кваліфікувати та розслідувати як злочин проти людяності.

"Гідні усілякого засудження дії Росії щодо насильницького переміщення та депортації є військовим злочином. Amnesty International вважає, що їх слід кваліфікувати та розслідувати як злочин проти людяності", — сказала вона.

Як повідомляла "ДС", у жовтні Комісія Організації Об'єднаних Націй підтвердила ознаки воєнних злочинів російських військових в Україні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua