• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Amnesty International звинуватила Латвію у жорстокому поводженні з біженцями: у МЗС країни відповіли

Правозахисна організація Amnesty International опублікувала доповідь, в якій звинуватила владу Латвії жорстоке поводження з біженцями, які намагаються потрапити до республіки через кордон із Білоруссю

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Зі звіту випливає, що біженців — у тому числі дітей — нібито утримували у "невідомих місцях" у латвійських лісах, після чого насильно повертали на територію Білорусі, передає "ДС".

Правозахисники запевняють, що людей катують, б'ють та не дають шансу звернутися за притулком.

Amnesty Internationa також стверджує, що потрапити до Латвії вдалося лише дуже невеликому відсотку біженців, багатьох із яких помістили під варту. Більшість цих людей не мають доступу до юридичної допомоги, кажуть у організації

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Ринкевичс розкритикував доповідь правозахисників.

"Amnesty International втратила будь-яку довіру, і цей звіт ще раз доводить, що шановна правозахисна організація зазнала невдачі. Латвія відкидає ці помилкові звинувачення", — цитує міністра видання ERR.

Уряд Латвії ввів режим НП на територіях, що межують з Білоруссю в серпні 2021 року через велику кількість мігрантів, які намагаються потрапити до ЄС. Звіт організації щодо Латвії доповнює аналогічні звіти, присвячені зловживанням стосовно біженців та мігрантів у Білорусі, Польщі та Литві, зазначає Amnesty International.

Нагадаємо, 4 серпня правозахисна організація Amnesty International випустила звіт, в якому заявила, що українські військові нібито наражають на небезпеку цивільне населення, розміщуючись на території шкіл і лікарень.

Український офіс організації після цього оприлюднив коментар, в якому пояснює, що українська команда не була залучена до підготовки звіту і з самого початку намагалася переконати колег у неприпустимості та неповноті такого матеріалу і в результаті відмовилася перекладати та поширювати його, але до їхньої думки не дослухалися.

З українського офісу Amnesty International через скандальний звіт звільнилися спікер та керівник.

Заступник міністра оборони Ганна Маляр заявила, що звіт Amnesty International не відображає реальності у війні Росії проти України, а ці факти спотворюють вагу російських злочинів.

Amnesty International висловила жаль із приводу негативної реакції українського керівництва та суспільства на звіт, але продовжувала наполягати на наведених у ньому фактах.

Співзасновник шведського підрозділу Amnesty International Пер Вестберг заявив, що залишає свою посаду через скандальний звіт організації про Збройні сили України.

Згодом стало відомо, що правозахисники з Amnesty International переглянуть свій звіт під наглядом незалежних експертів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua