• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Антирекорд після перемоги Ердогана: турецька ліра продовжує слабшати

Курс турецької ліри до долара США рекордно ослаб після переобрання Реджепа Таїпа Ердогана президентом Туреччини

AP
Реклама на dsnews.ua

У середу, 7 червня, ліра ослабла приблизно на 7%, досягнувши курсу 23,18 до долара, передає "ДС" з посиланням на Associated Press.

Ліра також ослабла більш ніж на 7% по відношенню до євро.

Падіння збільшило втрати валюти після інавгурації Ердогана та призначення нового уряду більш ніж на 8%. Валюта ослабла приблизно на 20% від початку року.

Турецька валюта впала в ціні з 2021 через те, що, за словами економістів, Ердоган наполягає на збереженні низької вартості запозичень для стимулювання зростання, незважаючи на стрімке зростання інфляції. Ця політика суперечить традиційним економічним підходам, які закликають до вищих відсоткових ставок для стримування інфляції.

Аналітики кажуть, що уряд Ердогана підтримав ліру напередодні президентських та парламентських виборів у Туреччині минулого місяця, використовуючи резерви іноземної валюти, щоб тримати обмінний курс під контролем. Послаблення ліри свідчить, що уряд послаблює контроль над валютою.

Інфляція в Туреччині досягла приголомшливих 85% у жовтні, а потім знизилася до 39,59% у травні.

Нагадаємо, Реджеп Тайіп Ердоган знову переобрався на пост президента Туреччини. Церемонія інавгурації відбулася 3 червня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua