• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Антиукраїнська істерія: аналітики пояснили, навіщо на будинках в Москві розмістили ППО

Кремль розмістив протиповітряну оборону на будинках у Москві, ймовірно щоби створити провокаційні меседжі в інформаційному просторі Росії і посилити антиукраїнські настрої серед росіян

Реклама на dsnews.ua

Так вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

В ISW вважають, що Кремль, ймовірно, активізував свої зусилля з представлення російського вторгнення в Україну як екзистенціальної війни, щоби створити інформаційні передумови для затяжної війни.

"Кремль, ймовірно, розгорнув системи ППО в Москві, щоб створити провокаційні меседжі, які зображують війну як більш загрозливу для російської громадськості. Малоймовірно, що Кремль вважає, що для України Москва є мішенню, і, швидше за все, він вдався до цієї показної гри, щоб посилити інформаційні операції з підготовки російського внутрішнього інформаційного простору до затяжної війни в Україні і подальших жертв.

Ця демонстрація також, ймовірно, є частиною нової інформаційної операції з контекстуалізації війни в Україні в російському міфі про Велику вітчизняну війну, яка, ймовірно, має на меті посилити підтримку росіянами військових зусиль і подальшої мобілізації шляхом абсурдного зображення України як такої, що загрожує Москві і решті території Росії, подібно до того, як це робила нацистська Німеччина під час свого вторгнення в Радянський Союз", – вважають аналітики.

Ввечері 19 січня в мережі почали з'являтися фото і відео з системами ППО на дахах будівель і майданчиках Москви. Наразі відомо про щонайменше п'ять.

Зокрема, опубліковано фото будівлі міністерства оборони РФ на Фрунзенській набережній, де встановлено "Панцир-С1". 

Крім того, зранку 20 січня з’явилось відео, на якому автор стверджує, що ППО встановлена за 10 км від резиденції президента Росії Володимира Путіна в Москві.

У Кремлі відмовилися коментувати ці світлини, переадресувавши питання до російського міноборони.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що розміщення систем ППО на дахах адмінбудівель у Москві свідчить про те, що "спецоперація" Росії в Україні явно відбувається не за планом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua