• USD 36.6
  • EUR 37
  • GBP 44
Спецпроєкти

Байден готовий до "ядерних" переговорів із Росією

Президент США Джо Байден готовий до переговорів із Росією щодо системи контролю над ядерним озброєнням

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили у пресслужбі Білого дому, передає "ДС".

За його словами, США готові обговорити заміну договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3), який закінчується у 2026 році. Байден закликав Росію продемонструвати конструктивну позицію та заявив про необхідність залучити до переговорів Китай.

"Для переговорів потрібен сумлінний партнер, готовий діяти. А жорстока та неспровокована агресія Росії в Україні порушила мир у Європі і є посяганням на фундаментальні принципи міжнародного порядку", — сказано в заяві.

Байден також додав, що США розробили пропозиції щодо повернення до повного дотримання Спільного всеосяжного плану дій (ядерна угода між Іраном та Заходом-ред.), щоб Тегеран не розробив ядерної зброї.

Нагадаємо, Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) між США та Росією набув чинності у лютому 2011 року. Він діяв до лютого 2021 року. У жовтні 2020 року президент Росії Володимир Путін запропонував продовжити дію Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) на рік "без жодних умов", проте тодішній американський президент Дональд Трамп відмовився від такої пропозиції.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua